Odra wygrała w Kluczborku

PIŁKA NOŻNA. Opolska Odra pokonała w spotkaniu sparingowym czwartoligowy Ruch Zdzieszowice 1:0. W meczu nie wystąpił Michał Filipowicz, który rozwiązał kontrakt z klubem.
Pojedynek odbył się w niedzielne przedpołudnie w Kluczborku, a ponieważ był to ostatni sparing niebiesko-czerwonych przed zamknięciem okienka transferowego, trener Piotr Rzepka miał ostatnią okazję, aby przyjrzeć się potencjalnym wzmocnieniom zespołu. Poza zawodnikami, na których szkoleniowiec zdecydował się już wcześniej - Mateuszem Sławikiem, Pawłem Królem, Maciejem Kicińskim, Krystianem Kalinowskim, Mateuszem Cieluchem oraz Piotrem Adamczykiem - okazję do zaprezentowania swoich umiejętności otrzymali także testowany już Piotr Kobierecki oraz Dominik Płaza (Miedź Legnica). Obaj nie przypadli trenerowi do gustu, zresztą ten drugi już na początku meczu nabawił się kontuzji i musiał przedwcześnie opuścić boisko. Wszystko wskazuje więc na to, że wymieniona wyżej szóstka oraz Mateusz Kościelny to wszyscy nowi zawodnicy, którzy wzmocnią opolan przed rundą wiosenną. Niestety, tuż przed końcem okresu transferowego umowę z Odrą rozwiązał napastnik Michał Filipowicz, który trafi najprawdopodobniej do drugoligowego Zagłębia Sosnowiec.

Odra Opole - Ruch Zdzieszowice 1:0 (0:0)

Bramka: Charles Uchenna (76., karny).

Odra: Sławik - Orłowicz, Król, Kiciński, Kalinowski - Rogowski (80. Syldorf), Deja (46. Jaskólski), Monasterski (80. Steczek), Cieluch (60. Szymczyszyn) - Kobierecki (46. Adamczyk), Płaza (12. Uchenna).