Górnik zremisował ze Stalą

W sobotę przygotowujący się do rundy wiosennej I ligi Górnik Łęczna zremisował w meczu sparingowym ze Stalą Stalowa Wola 2:2. Kolejną grę kontrolną rozegrał też zamojski Hetman

Na boisku ze sztuczną murawą w Łęcznej pojawił się zespół Górnika złożony w większości z zawodników, którzy nie wzięli udziału w zgrupowaniu zespołu w Turcji. Na środku defensywy wystąpił Benevente, którego Górnik pozyskał z Floty Świnoujście. Brazylijczyk trenował z drużyną w Side, lecz przez większość czasu był chory. Obok niego zagrał Sławomir Mazurkiewicz, a w linii środkowej wystąpili m.in. Marcin Truszkowski i Dawid Sołdecki, którzy mają już niewiele czasu, by przekonać do siebie trenera Wojciecha Stawowego. Podobnie jak Janusz Surdykowski, który w 12. min nie wykorzystał rzutu karnego. Sześć minut później z ostrego kąta trafił jednak Truszkowski. Surdykowski zrehabilitował się w 66. min, zdobywając gola na 2:1 dla Górnika. Wcześniej bramkę dla Stali zdobył Krystian Lebioda. Wynik meczu na 2:2 ustalił w 86. min strzałem z "jedenastki" Grzegorz Kmiecik.

Górnikiem zawiadywał Tadeusz Łapa, a Stawowy w samotności obserwował grę. Sobotni mecz z pewnością utwierdził go w przekonaniu, że selekcja piłkarzy na turecki obóz była słuszna.

Umowę z Górnikiem rozwiązał Paweł Buśkiewicz, który niedawno powrócił do zespołu po kontuzji. Napastnik od rundy wiosennej będzie zawodnikiem Floty Świnoujście.

Górnik 2 (1)

Truszkowski (18.), Surdykowski (66.)

Stal 2 (1)

Lebioda (28.), Kmiecik (86., k.)

Górnik: Żukowski - Kosiec, Mazurkiewicz, Benevente, Jędrzejuk - Sołdecki, Wasil, Truszkowski - Osuch, Surdykowski, Grobelny oraz po przerwie Giertl, Klimkiewicz, Zielony

Stal: Wietecha - Wieprzęć, Maciorowski, Piszczek, Lebioda - Szwajdych, Uwakwe, Paknys, Jeżewski - Kmiecik, Sewula oraz po przerwie Wierzgacz, Horajecki, Karcz, Gilar

Remis Hetmana

Zamościanie zmierzyli się z występującą dwie klasy niżej Chełmianką. Hetman, którego nowym szkoleniowcem prawdopodobnie zostanie Jerzy Bojko, zremisował z drużyną z Chełma 1:1. Hetmana na prowadzenie wyprowadził w 32. min wypożyczony z Korony Kielce Marek Fundakowski. W ostatniej minucie spotkania wyrównującego gola zdobył Łukasz Drzewiecki. Zamościanie wystąpili w następującym zestawieniu: Baranowski - Rożej, Sowa, Staszewski, Konrad Sawa - Kamil Sawa, Kita, Kiema, Margol, Hałas - Fundakowski. Po przerwie zagrali Miś, Prejbusz i Litviniuk.