Radomscy adepci pokazali klasę

SIATKÓWKA. Kadeci Czarnych Radom w pięknym stylu awansowali do półfinałów mistrzostw Polski. Podopieczni Andrzeja Sitkowskiego po trzech zwycięstwach na turnieju w Białymstoku okazali się najlepszym zespołem ćwierćfinałowych zmagań
W stolicy województwa Podlaskiego obok młodych siatkarzy Czarnych rywalizowali rówieśnicy MKS -u Kraśnik, Oczka Białystok i AZS-u UWM Olsztyn. I właśnie z ekipą z Warmii i Mazur przyszło się zmierzyć radomskim graczom na otwarcie turnieju. Podopieczni trenera Sitkowskiego nie pozostawili rywalom złudzeń, odprawiając zespół uczelnianego klubu w trzech setach. - Rzeczywiście mieliśmy dobre otwarcie. Od początku do końca kontrolowaliśmy wynik, nie dając przeciwnikowi żadnych szans na ugranie choćby seta. Obawiałem się trochę tego meczu, ponieważ na towarzyskim turnieju w Łącku przegraliśmy z tym samym AZS 2:3. O większą stawkę daliśmy koncert i zasłużenie pokonaliśmy graczy z Olsztyna - powiedział "Gazecie" szkoleniowiec Czarnych.

Kolejne turniejowe pojedynki także wypadły na korzyść reprezentantów Mazowsza. Mimo, że z siatkarzami z Kraśnika i Białegostoku radomianie musieli się mocniej napocić, to ich zwycięstwa nie podlegały dyskusji. Po drugim turniejowym triumfie, tym razem 3:1 z Oczkiem, było wiadomo że Czarni osiągnęli pierwszy cel - promocję do dalszej fazy zmagań o krajowe medale. Jednak dla młodych siatkarzy z Radomia to było mało. W kończącym zmagania pojedynku ponownie okazali się silniejsi od przeciwnika, zgarniając zwycięstwo w całej imprezie. Co prawda MKS Kraśnik zdołał ugrać seta, ale w trzech innych górą byli radomianie. - Z Kraśnikiem graliśmy całą dwunastką. Po dwóch łatwo wygranych setach wpuściłem zmienników, którzy także stanęli na wysokości zadania. Podsumowując turniej warto powiedzieć, że stał na dobrym poziomie - skomentował trener Sitkowski. Drugie miejsce w imprezie i także awans do półfinałów MP wywalczyli akademicy z Olsztyna.

Turniej półfinałowy z udziałem kadetów Czarnych odbędzie się w Kędzierzynie Koźlu. Obok radomian o prawo gry w finałach tej kategorii wiekowej zagrają: ZAK SA Kędzierzyn Koźle, Trefl Gdańsk i Dobry Wynik Kraków. Według harmonogramu PZPS zawody odbędą się na początku maja.

Wyniki

RCS Czarni Radom - AZS UWM Olsztyn 3:0 (25:15, 25:16, 25:21), RCS Czarni - Oczko Białystok 3:1 (25:20, 25:16, 24:26, 25:22), RCS Czarni - MKS Kraśnik 3:1 (25:15, 25:15, 22:25, 25:11).

Skład Czarnych: Kacper Gonciarz, Rafał Pszenny, Daniel Ostrowski, Jakub Wachnik, Krzysztof Michalski, Bartłomiej Grzechnik, Paweł Filipowicz, Dominik Wanat, Łukasz Zugaj, Damian Płaskociński, Wiktor Skwarek, Michał Bucki. Trener: Andrzej Sitkowski, II trener: Arkadiusz Sawiczyński.