Ziggy Rozalski: Walka Adamka z Gołotą jest prawdopodobna

PRZEGLĄD PRASY. Andrzej Gołota wiele potrafi i jest najpopularniejszym polskim bokserem, ale uczciwie mówiąc, Tomek Adamek jest jednak najlepszy - mówi Ziggy Rozalski w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego.
Zobacz na Z czuba.tv nokautujący cios Adamka  »

- Z trenerem Gmitrukiem byliśmy z nim na obiedzie. Zapytany, czy chciałby się bić z Tomkiem, powiedział: "Tak, jedną ręką i na jednej nodze." Oczywiście żartował, ale walka jest prawdopodobna, może w czerwcu? - Rozalski relacjonuje rozmowę z Gołotą, któremu od wielu lat sekunduje w ringu, a teraz pomaga także Adamkowi.

- "Big Boss", czyli prezes Polsatu Zygmunt Solorz już latem mówił, że jest tą walką zainteresowany - dodaje Rozalski. Od Polsatu za piątkową walkę Adamek otrzymał około 150 tysiecy dolarów.

Legendarny sekundant polskich pięściarzy nie kryje zachwytu Adamkiem. - Zdobył już dwa pasy mistrzowskie wielkich federacji, w dwóch różnych kategoriach wagowych, a to o czymś świadczy. W dodatku zrobił to w Ameryce.

- To przykry sport. patrzę na to, co dzieje się w ringu i modlę się o dwie rzeczy: żeby mój zawodnik wygrał i żeby jeden drugiemu nie zrobił krzywdy - tłumaczy Rozalski, który jednocześnie nie chce odpowiedzieć na pytanie, komu będzie pomagał w ewentualnej czerwcowej potyczce.

Adamek obronił tytuł - czytaj tutaj »