Turniej tenisistek w Sydney

Była liderka rankingu tenisistek, Szwajcarka Martina Hingis rozpoczęła nowy sezon od zwycięstwa w drugiej rundzie turnieju WTA Sydney International (z pulą nagród 585 tysięcy dolarów).

We wtorek Hingis - sklasyfikowana obecnie na czwartej pozycji w rankingu WTA - w ciągu 46 minut pokonała 6:1, 6:1 jedną z najlepszych deblistek świata, Amerykankę Lisę Raymond. Był to pierwszy mecz 21-letniej Szwajcarki od października, kiedy skręciła kostkę. Hingis ma na koncie już dwa zwycięstwa w Sydney: w 1997 roku i w ubiegłym sezonie.

38 niewymuszonych błędów popełniła we wtorek finalistka ubiegłorocznego Wimbledonu, Belgijka Justine Henin (nr 5.), która pokonała w pierwszej rundzie z Austriaczką Barbarą Schett 7:6 (7-3), 6:3. W niedzielę 19-letnia Belgijka przegrała w finale turnieju WTA w Gold Coast koło Brisbane z Amerykanką Venus Williams (Williams pokonała Henin w finale Wimbledonu).

W pojedynku drugiej rundy młodsza z sióstr Williams, Serena wyeliminowała w trzech setach - także powracającą do gry po kontuzji stopy - Rosjankę Annę Kurnikową 6:2, 4:6, 6:3.

Wyniki

Pierwsza runda

Justine Henin (Belgia, 5) - Barbara Schett (Austria) 7:6 (7-3), 6:3

Sandrine Testud (Francja, 7) - Tina Pisnik (Słowenia) 6:0, 6:2

Henrieta Nagyova (Słowacja) - Arantxa Sanchez-Vicario (Hiszpania) 6:1, 2:6, 6:3.