Wymęczone zwycięstwo toruńskich koszykarek

Toruńskie koszykarki nie zachwyciły w meczu z PTK Aflofarm Vicard Pabianice. Podopieczne Elmedina Omanicia po dramatycznej końcówce pokonały najsłabszy zespół w lidze.

W drużynie Energi po raz pierwszy w tym sezonie na parkiecie pojawiła się koszykarka z Dominikany Sugeiry Monsac Sierra. Nowa zawodniczka jednak nie zachwyciła. Najsłabiej prezentowała się w ataku, gdzie miała problemy z trafianiem do kosza. Nawet na tle słabego rywala Monsac Sierra słabo radziła sobie na parkiecie.

Torunianki przez większą część meczu prowadziły różnicą kilku punktów. Kiedy na początku ostatniej kwarty Energa wygrywała 58:46 wydawało się, że losy pojedynku są już rozstrzygnięte.

Jednak zawodniczki z Pabianic nie poddały się i mozolnie odrabiały straty. Na minutę przed końcem po trafieniu Leony Jankowskiej było tylko 66:65 dla katarzynek. W kolejnej akcji faulowana Sheena Moore dwukrotnie celnie wykonała rzuty wolne i było 68:65 dla gospodyń. Wtedy do końca meczu zostały niespełna 22 sekundy.

Doprowadzić do dogrywki próbowała Olena Proszczenko, ale jej rzut zablokowała Monika Krawiec. Torunianki przejęły w ten sposób piłkę i nie pozwoliły już jej sobie odebrać do końcowego gwizdka.

Wynik meczu

Energa - PTK Aflofarm 68:65

Kwarty: 18:19, 25:14, 12:13, 13:19

Energa: S. Moore 14, Gulak 10, Krawiec 7 (1), J. Moore 7, Tłumak 2 oraz Chaney 11, Jasnowska 9 (2), Monsac Sierra 6, Waligórska 2, Gala 0

PTK Aflofarm: Danielle 25 (1), Rashidat 12, Jankowska 11, Głaszcz 6, Piestrzyńska 5 (1), oraz Proszczenko 3 (1), Szyćko 1, Szemraj 0

Pozostałe wyniki:

CCC Polkowice - Finepharm AZS KK Jelenia Góra 97:63, KSSSE AZS PWSZ Gorzów - Duda Super-Pol Leszno 67:63, MUKS Poznań - Utex ROW Rybnik 63:44, Wisła Can/Pack Kraków - Cukierki Odra Brzeg 58:48, Lotos PKO BP Gdynia - INEA AZS Poznań 78:69