Wygrana młodej Jagi na koniec przygotowań

Piłkarze Jagiellonii przygotowujący się do rundy wiosennej Młodej Ekstraklasy pokonali w sobotę 4:3 w sparingu III-ligową Olimpię Zambrów. Za tydzień podopieczni Sławomira Kopczewskiego rozegrają pierwsze spotkanie w lidze. W Gdyni zmierzą się z Arką

Białostoczanie bardzo dobrze rozpoczęli sobotnie spotkanie. Już w 14. min Paweł Grudziński wykorzystał dobre podanie Michała Hryszki i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Co prawda zawodnicy z Zambrowa zdołali doprowadzić dość szybko do wyrównania, ale przed przerwą jeszcze dwukrotnie musieli wyjmować piłkę z siatki. Najpierw po kolejnym strzale Grudzińskiego, a później po uderzeniu Hryszki.

Po zmianie stron białostoczanie w trzy minuty stracili dwa gole. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Łukasz Krawczyk. Mimo tak szybkiej straty bramek zawodnicy Jagi szybko się otrząsnęli i w końcówce meczu potrafili rozstrzygnąć losy spotkania na swą korzyść. Na osiem minut przed końcem zwycięską bramkę strzelił Andrzej Jakimczuk.

Jagiellonia Białystok - Olimpia Zambrów 4:3 (3:1)

Strzelcy bramek: Paweł Grudziński (14. i 35.), Michał Hryszko (42.), Andrzej Jakimczuk (82.) - Tomasz Jastrzębski (31.), Łukasz Krawczyk (71. i 73.).

Jagiellonia: Majewski (46. Czapliński) - Plaga (46. Szóstko), Gogol, Mogielski (65. Naliwajko), Sulkowski (46. Lorenc) - Hryszko (46. Świderski), Komosa (65. Grodzki), Murawski (75. Suleymanov), Grudziński (46. Jakimczuk) - Steć (46. Kisiel), Zaniewski (46, Stachelski).