Pocztowiec jest mistrzem Polski

HOKEJ HALOWY. Szósty z rzędu tytuł halowego mistrza kraju zdobyli laskarze Pocztowca Poznań. W finale pokonali - a jakże - Grunwald Poznań.

Dominacja tych dwóch poznańskich zespołów w polskim hokeju trwa od lat, tak w hali, jak i na otwartych boiskach. Ostatni raz sytuacja, by ktoś spoza tej pary sięgnął po złoto halowych mistrzostw Polski miała miejsce w 1991 r. - wtedy triumfował Pomorzanin Toruń.

Tym razem także toruńscy laskarze (zeszłoroczni wicemistrzowie Polski) dostali się do turnieju finałowego, jako jedyny niepoznański rodzynek. W hali AWF przy ul. Droga Dębińska torunianie nie zwojowali jednak wiele. Zajęli miejsce poza podium, po porażkach 4:14 z Pocztowcem w półfinale i 7:13 z AZS AWF Poznań w meczu o brązowy medal.

Wszystkie medale zgarnęli zatem poznaniacy. O ile wspomniany półfinał między Pocztowcem i Pomorzaninem był jednostronny, o tyle akademicy długo toczyli zażarty bój z Grunwaldem. Prowadzili, a potem w bramce świetnie spisywał się bramkarz AZS AWF Marcin Trzaskawka. Do czasu jednak. Ostatecznie wojskowi znaleźli sposób na akademików i w pewnym momencie prowadzili już 7:4.

W finale doszło do bitwy, która była ozdobą turnieju. W znakomitym meczu początkowo dominował Grunwald. Prowadził 2:0, a do przerwy - 5:3. Potem długo utrzymywał się remis, a Pocztowiec musiał grać w osłabieniu po czerwonej kartce Krzysztofa Wybieralskiego. Doszło do dogrywki. Na minutę przed jej końcem decydującą bramkę zdobył Krzysztof Kmieć. To była "nagła śmierć", która w tym dramatycznym meczu dała złoty medal Pocztowcowi.