Nowi piłkarze w Odrze?

Paweł Król, Maciej Kiciński oraz Piotr Adamczyk być może będą nowymi zawodnikami opolskiej Odry.
- Chciałbym ich pozyskać, pytanie tylko, czy znajdą się pieniądze, teraz wszystko zależy od działaczy - mówi trener niebiesko-czerwonych Piotr Rzepka. Wszyscy trzej wymienieni piłkarze, a także Krystian Pydych oraz Radosław Feliński, okazję do zaprezentowania swoich umiejętności dostali w sobotnim sparingu z Zagłębiem Sosnowiec, który odbył się na boisku rywala.

Mimo bardzo trudnych warunków zawodnicy zrobili na opolskim szkoleniowcu dobre wrażenie. - Co prawda organizatorzy zadbali o odśnieżenie boiska, ale pod spodem był lód, więc piłkarze często skupiali się nie tyle na grze, co na utrzymaniu równowagi. Mimo tego jestem zadowolony - ocenia Rzepka, dodając, że wszyscy testowani zawodnicy zrobili na nim pozytywne wrażenie.

- Ponieważ mamy spore braki, jeśli chodzi o warunki fizyczne, chętnie widziałbym w drużynie Króla, Kicińskiego i Adamczyka. Oni są chętni, pytanie tylko, czy znajdą się pieniądze, teraz wszystko zależy od działaczy - zaznacza Rzepka. Trener nie wyklucza także zatrudnienia pozostałych testowanych piłkarzy.

Król, Kiciński i Pydych są zawodnikami Korony Kielce i do Opola mogliby trafić na zasadzie półrocznego wypożyczenia, tzn. Odra nie musiałaby płacić im pensji, a jedyne koszty to ich rejestracja oraz zapewnienie im zakwaterowania w Opolu. Z kolei Adamczyk, przymierzany już do Odry przed rokiem, w przeszłości grający w Skalniku Gracze, a ostatnio w Stali Stalowa Wola, jest wolnym zawodnikiem. - Mam jeszcze dwóch piłkarzy na oku, ale do zamknięcia okna transferowego pozostał tylko tydzień, więc nie wiadomo, czy uda nam się zarejestrować chociaż tych nowych zawodników, których mamy - kończy trener Rzepka.

Zagłębie Sosnowiec - Odra Opole 0:0

Odra: Sławik (85. Kościelny) - Orłowicz (46. Kalinowski), Król, Kiciński, Pydych (60. Kowalczyk) - Odrzywolski, Rogowski (46. Feliński), Monasterski (60. Jaskólski), Filipowicz (60. Steczek) - Uchenna (60. Sylodorf), Adamczyk (60. Szwarga)