Radwańska przegrywa w finale debla w Dubaju

Agnieszka Radwańska w parze z Rosjanką Marią Kirilenko przegrała w finale turnieju w Dubaju z duetem Cara Black - Liezel Huber w dwóch setach 3:6, 3:6.

Radwańska z Kirilienko nie miały większych szans z bardziej utytułowanymi rywalkami. Cara Black ma na swym koncie aż 48 zwycięstw deblowych, a jej partnerka Liezl Huber - 36. Radwańska wygrała do tej pory tylko raz turniej debla (w 2007 roku w Stambule w parze ze swoją młodszą siostrą - Urszulą), a Kirilenko ma pięć deblowych zwycięstw.

Sobotni finał trwał nieco ponad godzinę. Black i Huber grały skuteczniej od polsko-rosyjskiego duetu, zdobyły więcej punktów po własnym serwisie, z łatwością przełamywały podanie rywalek. Oba sety Radwańska i Kirilenko przegrały w stosunku 3:6.

Polka i tak może być zadowolona ze swojego deblowego rezultatu. Niejako powetowała sobie niepowodzenie w turnieju singlistek, kiedy grając z nie wyleczoną anginą przegrała w pierwszej rundzie ze swoją młodszą siostrą.

Najlepsza polska tenisistka od jakiegoś czasu gra w parze z Rosjanką Marią Kirilenko i ich współpraca zaczyna przynosić korzyści. Menedżer Radwańskiej Victor Archutowski podkreśla, że to dobry duet nie tylko pod względem sportowym, ale i marketingowym i na pewno ich wspólna gra na Dubaju się nie zakończy.

Emiraty przyznały wizję izraelskiemu tenisiście - nie stracą turnieju ?