Turniej ATP w Buenos Aires - trzeci z rzędu półfinał Robredo

Tommy Robredo w trzecim z rzędu starcie w cyklu ATP Tour dotarł do półfinału. Hiszpański tenisista, rozstawiony z numerem trzecim, osiągnął tę fazę w turnieju rozgrywanym na kortach ziemnych w Buenos Aires (z pulą nagród 600 tys. dol.).

Rywalizacja rozstawionego z numerem jeden Nalbandiana z byłem liderem rankingu ATP Juanem Carlosem Ferrero kończyła piąty dzień zmagań w Buenos Aires i była zapowiadana zarazem jako jego punkt kulminacyjny. Wiele emocji w tej, trwającej pięćdziesiąt siedem minut, konfrontacji zbyt dużo nie było. W pierwszym secie broniący tytułu Argentyńczyk wykorzystał trzy z dziewięciu break pointów i raz tracąc własne podanie, zwyciężył 6:3. W drugim secie, po trzech przegranych gemach, Ferrero skreczował ze względu na kontuzję prawej nogi.

W półfinale Nalbandian zagra ze swoim rodakiem, triumfatorem całego turnieju z 2007 roku - Juanem Monaco. 24-letni Argentyńczyk pokonał w piątek innego reprezentanta gospodarzy, kwalifikanta Maximo Gonzaleza 6:2, 6:3.

W zmaganiach pozostaje także zeszłoroczny finalista Copa Telmex, Jose Acasusuo. Rozstawiony z numerem pięć Argentyńczyk stracił tylko pięć gemów w rywalizacji z Oscarem Hernandezem. Acasusuo do zwycięstwa wystarczyły siedemdziesiąt dwie minuty. W tym czasie wykorzystał on pięć z dziesięciu szans na przełamanie i ani razu nie przegrał własnego serwisu.

- Rozegrałem świetny mecz i jestem bardzo szczęśliwy z bycia w półfinale tu w Argentynie po raz kolejny. Grałem dobrze z głębi kortu i kontrolowałem rywalizację. Plan był taki, żeby grać szybko i taktyka ta znakomicie się sprawdziła - powiedział po meczu Acasusuo.

Marzenia o tytule dla gospodarzy może kibicom popsuć Tommy Robredo. Hiszpan odniósł w piątek swoje ósme kolejne zwycięstwo na kortach ziemnych. Rozstawiony z numerem trzecim Katalończyk pokonał brazylijskiego kwalifikanta Franco Ferreiro 6:4, 7:6(4). W ubiegłym tygodniu Robredo wygrał turnieju w Costa do Sauipe, a dwa tygodnie temu przegrał w półfinale w Vina del Mar z Jose Acausuo. Teraz Hiszpan będzie miał okazję do rewanżu nad Argentyńczykiem.

Wyniki piątkowych spotkań 1/4 finału:

David Nalbandian (Argentyna, 1) - Juan Carlos Ferrero (Hiszpania) 6:3, 3:0 krecz Ferrero

Tommy Robredo (Hiszpania, 3) - Franco Ferreiro (Brazylia) 6:4, 7:6 (7-4)

Jose Acasuso (Argentyna, 5) - Oscar Hernandez (Hiszpania) 6:1, 6:2

Juan Monaco (Argentyna) - Maximo Gonzalez (Argentyna) 6:2, 6:3