Przed konkursem w Bischofshofen: Małysz 16. w kwalifikacjach

Adam Małysz, jako jedyny z reprezentantów Polski, awansował po sobotnich kwalifikacjach do czwartego, ostatniego konkursu 50. Turnieju Czterech Skoczni w austriackim Bischofshofen.

W kwalifikacjach Małysz zajął 16. miejsce, uzyskując za skok na odległość 119 metrów notę 113,2 punktów. Zwyciężył Fin Matti Hautamaeki - 136 m i 145,8 pkt. Drugi był Słoweniec Robert Kranjec (133,5/139,3), a trzeci Austriak Martin Hoellwarth (131,5/136,7).

Bardzo słabo zaprezentowali się pozostali reprezentanci Polski, którym nie udało się awansować do niedzielnego konkursu. Tomasz Pochwała zajął 53. pozycję (100,5/72,9), Wojciech Skupień był 67. (89,5/50,6), Robert Mateja 71. (85,0/44,5), a Tomisław Tajner 77. (79,0/28,7).

W kwalifikacjach nie wzięli udziału Niemcy Martin Schmitt oraz Sven Hannawald, zwycięzca trzech pierwszych konkursów Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen i Innsbrucku.

W pierwszej serii konkursu w Bischofshofen Małysz spotka się z Norwegiem Roarem Ljoekelsoeyem.

Do drugiej rundy zakwalifikuje się 25 zwycięzców par oraz pięciu zawodników z grona pokonanych z najwyższymi notami.