Medalistka z Pekinu pomaga dziecku choremu na zanik mięśni

Pomóżcie małemu Wiktorkowi i przekażcie na pomoc dla niego 1 proc. swojego podatku - namawia Beata Mikołajczyk, srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie
Sześcioletni Wiktor to wnuk bydgoskiego trenera kajakarstwa Ryszarda Hoppego, który pełnił także funkcję szkoleniowca polskiej reprezentacji. Jest chory na miopatię (zanik mięśni).

Mikołajczyk, zawodniczka UKS Kopernik, pomaga rodzicom chłopca w zbieraniu pieniędzy na potrzebny dla niego sprzęt medyczny.

Rozsyła pocztą elektroniczną listy, żeby jak najwięcej osób dowiedziało się o losie wnuka trenera Hoppego. Namawia do przeczytania opowieści o chorobie Wiktora na blogu www.nadziejawiktorka.bloog.pl, prowadzonym przez jego rodziców.

- Z niego można się dowiedzieć czegoś więcej o chłopczyku - pisze Mikołajczyk.

Dzięki jej ostatniemu e-mailowi, ponad sto osób dowiedziało się o chorobie dziecka i jego potrzebach.

- Potrzebna jest pomoc na zakup specjalistycznego wózka oraz innych urządzeń. Do tej pory rodzina dawała sobie jakoś radę. Obecnie koszty są zbyt duże, stąd też, jeżeli nie macie konkretnego celu na przekazanie 1 proc. z zeznania podatkowego, to proszę o przekazanie go Wiktorkowi - namawia wicemistrzyni olimpijska.

Koszty leczenia i rehabilitacji są duże. Piszą o tym rodzice chorego na swoim blogu: "Wiciu posiada wyjątkowe poczucie humoru i ciągle zaskakuje nas nowymi, szalonymi pomysłami. Rura jego respiratora bardzo dobrze spełnia funkcję suszarki do włosów. Sprawdziła się także po kolędzie, gdy Wiktorek wpadł na pomysł zgaszenia palących się świec (...) Zamówiliśmy już z uzbieranych pieniędzy specjalistyczny fotelik samochodowy i wózeczek inwalidzki, na którym będzie się mógł sam poruszać. Wiktorek jest nim zachwycony. Przymierzaliśmy go w sklepie i nie chciał z niego zejść. Dawniej płakał na widok tego wózka, dziś cieszy się jak z najlepszego prezentu".

- Za każdą kwotę, w imieniu Wiktora i jego rodziny, serdecznie dziękuję - kończy bydgoska kajakarka.

1 procent

Aby przekazać 1 proc. swojego podatku, trzeba w swoim zeznaniu podać kwotę 1 proc. należnego podatku i podać nazwę organizacji pożytku publicznego. W przypadku chłopca, któremu chce pomóc Mikołajczyk, to Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" ul. Łomiańska 5, 01-68 Warszawa, nr KRS 0000037904. W rubryce "inne informacje" należy wpisać: BAJER WIKTOR LECZENIE I REHABILITACJA.

Michał Płotkowiak ponownie w regatach Oxford-Cambridge - czytaj tutaj »