Sport.pl

Adriano nie zostanie ukarany za strzelenie gola Milanowi ręką

Według włoskiej federacji taśma wideo nie wykazała jednoznacznie, że Adriano chciał zagrać ręką zdobywając gola w niedzielnych derbach Mediolanu. Inter pokonał AC Milan 2:1.
Zobacz bramkę Adriano i pozostałe z tego meczu »

W 28. minucie niedzielnego meczu piłka zeslizgnęła się z głowy napastnika Interu i po odbiciu się od jego ręki wpadła do bramki Milanu. Sędzia tego nie zauważył i gola uznał. nieprzepisowe zagranie wychwyciły powtórki, ale nie da się określić jednoznacznie, czy zagranie było zamierzone czy przypadkowe.

- Lata doświadczeń nauczyły mnie, by milczeć gdy się przegrywa i pozwolić mówić zwycięzcom. Ale sami widzieliście powtórki... - powiedział dziennikarzom dyrektor wykonawczy Milanu Adriano Galliani. Wcześniej prezydent Interu Massimo Moratti stwierdził, że nawet bez tego gola jego zespół wygrałby w derbach.

Podobny incydent miał miejsce w październiku zeszłego roku. Za zamierzone strzelenie gola ręką w meczu Fiorentiny z Palermo (3:1) dwumeczową dyskwalifikacją został ukarany napastnik z Florencji Alberto Gillardino. wtedy też rozstrzygał zapis wideo.

Beckham jednak opuści Milan - czytaj tutaj »


Więcej o: