3:1 dla Argentyny

W pierwszym dniu turnieju Copa Telmex w Buenos Aires doszło do swoistego mecz Argentyna - reszta świata. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszli reprezentanci gospodarzy, wygrywając trzy z czterech spotkań pierwszej rundy. Nie zawiódł faworyt publiczności David Nalbandian, a także grający z ?dziką kartą? Juan Ignacio Chela.
Broniący tytułu Nalbandian udanie zainaugurował tegoroczne występy na czerwonej mączce. Pochodzący z Cordoby tenisista w 72-minuty pokonał doświadczonego Nicolasa Lapenttiego 6:3, 6:3. Faworyt gospodarzy wykorzysta w spotkaniu pierwszej rundy cztery z pięciu break pointów, raz tracąc własne podanie. Był to czwarty mecz obu tenisistów i czwarte zwycięstwo Argentyńczyka.

"Myślę, że to był dobry początek," powiedział po meczu Nalbandian. "Minęło już wiele czasu odkąd ostatni raz grałem na korcie ziemny, więc jestem zadowolony ze swojej dyspozycji. Myślę, że Nico zagrał solidny mecz, ale ja grałem lepiej. Na początku nie czułem jeszcze piłek, ale pod koniec pierwszego seta już się lepiej zaadaptowałem."

W drugiej rundzie rywalem Nalbandiana będzie, grający z "dziką kartą", Gaston Gaudio lub Daniel Gimeno-Traver.

Jedynym reprezentantem gospodarzy, który w poniedziałek przegrał swój mecz jest Agustin Calleri. Mieszkający w Buenos Aires tenisista nie sprostał byłemu liderowi rankingu ATP - Juanowi Carlosowi Ferrero. Hiszpan, który w ubiegłym tygodniu doszedł do ćwierćfinału turnieju w Costa do Sauipe, zwyciężył 6:3, 6:4, ani razu nie tracąc w meczu swojego podania.

Do światowej czołówki stara się powrócić, po kontuzji dysku, Juan Ignacio Chela. Grający z "dziką kartą" Argentyńczyk rozpoczął start w Copa Telmex od zwycięstwa z Alberto Martinem 6:3, 6:2. 29-letni Chela gra w Buenos Aires po raz dziewiąty z rzędu, najlepsze wyniki osiągał tu w 2002 roku oraz w zeszłym sezonie, dochodząc do półfinału.

Najdłuższy i najbardziej emocjonujący mecz w pierwszym dniu turnieju rozegrali Brian Dabul oraz Nicolas Devilder. Reprezentant gospodarzy obronił w tym pojedynku trzy meczbole, by zwyciężyć w dwie godziny oraz trzydzieści pięć minut 5:7, 7:5, 6:4.

Wyniki pierwszej rundy:

Juan Ignacio Chela (Argentyna, WC) - Albert Martin (Hiszpania) 6:3, 6:2 David Nalbandian (Argentyna, 1) - Nicolas Lapentti (Ekwador) 6:3, 6:3 Juan Carlos Ferrero (Hiszpania) - Agustin Calleri (Argentyna) 6:3, 6:4 Brian Dabul (Argentyna) - Nicolas Devilder (Francja) 5:7, 7:5, 6:4

Mecz Polek światowym wydarzeniem - czytaj tutaj »