Badmintoniści na brąz

Reprezentacja Polski w składzie z zawodnikami z naszego regionu zdobyła brązowy medal drużynowych mistrzostw Europy. Tym samym biało-czerwoni powtórzyli sukces sprzed roku z duńskiego Herning, gdzie po raz pierwszy w historii stanęli na podium
W dziesięcioosobowej reprezentacji naszego kraju, która brała udział w mistrzostwach rozgrywanych w Liverpoolu, wystąpiła trójka badmintonistów SKB Litpol-Malow Suwałki. O sile naszej drużyny stanowili przede wszystkim uczestnicy igrzysk olimpijskich Michał Łogosz i Robert Mateusiak. Ponadto w składzie kadry znalazły się Małgorzata Kurdelska, również SKB, oraz Anna Narel z LUKS Badminton Choroszcz.

Przez zmagania w grupie polska drużyna przebrnęła bez większych problemów, pokonując po 4:1 Litwinów, Finów oraz Bułgarów. Dzięki temu awansowała do ćwierćfinału, w którym w piątek zmierzyła się z najlepszym zespołem z grupy piątej - Holandią. To spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli nasi reprezentanci. Najpierw swój pojedynek w parze z Kamilą Augustyn (Piast Słupsk) wygrał Mateusiak. Kolejny punkt dołożył Przemysław Wacha (Technik Głubczyce) i chociaż swą grę przegrała Natalia Pocztowiak (Technik), to decydujące starcie padło łupem debla Mateusiak/Łogosz. Tym samym biało-czerwoni powtórzyli sukces sprzed roku z duńskiego Herning, gdzie po raz pierwszy w historii stanęli na podium. Należy jednak zauważyć, że tym razem w mistrzostwach nie mogła zagrać z powodu kontuzji Nadieżda Kostiuczyk (SKB), stała partnerka Augustyn w deblu i Mateusiaka w mikście.

- Po tym zwycięstwie jesteśmy bojowo nastawieni. Pomimo lekkiego zmęczenia wiemy, iż będąc w takiej formie mamy szansę wygrać z Anglikami - mówił przed sobotnim starciem półfinałowym właśnie z drużyną gospodarzy Mateusiak.

Niestety, w spotkaniu z zespołem Anglii biało-czerwoni musieli przełknąć gorycz porażki. Po wyrównanym boju nasza reprezentacja uległa rywalom 2:3. Punkty dla Polski zdobyli Wacha oraz debel Łogosz/Mateusiak. W ostatnim, decydującym pojedynku para Augustyn/Kurdelska przegrała 1:2 z duetem Donna Kellogg/Jannifer Wallwork.

Oprócz Polski brązowe krążki zdobyli też Rosjanie. Złoto przypadło Duńczykom, a srebro gospodarzom zmagań.