Organika nie zawiodła

Siatkarki Organiki Budowlanych zgodnie z planem odniosły kolejne zwycięstwo w lidze. Tym razem wygrały na wyjeździe z SMS-em Sosnowiec.
Podopieczne trenera Jacka Pasińskiego do sobotniego meczu przygotowywały się z wielkimi problemami. W ubiegłym tygodniu - z powodu zbyt śliskiego parkietu - nie przeprowadziły żadnego normalnego treningu w hali przy ul. Małachowskiego. - Na szczęście te wszystkie kłopoty związane z halą nie przełożyły się na formę naszych zawodniczek - mówi Pasiński. - Mam nadzieję, że w tym tygodniu będziemy mogli trenować już na pełnych obrotach.

Trzeba jednak przyznać, że w sobotę siatkarki Organiki zmierzyły się z jedną z najsłabszych drużyn w lidze - z zajmującym dziewiąte miejsce w lidze SMS-em. Łódzki zespół już na początku meczu wypracował sobie przewagę. Bardzo dobrze spisywała się rozgrywająca Marta Pluta, która świetnie wystawiała piłki do Katarzyny Jaszewskiej. - Wszystko wskazuje na to, że Kasia wraca do bardzo wysokiej formy - chwalił zawodniczkę Marcin Chudzik, menedżer Organiki.

Po raz kolejny znakomity występ zaliczyła Julia Szeluchina. - Widać, że Julka z meczu na mecz gra coraz lepiej i jestem przekonany, że w rozgrywkach play-off będziemy mieli z niej wielki pożytek - uważa Chudzik.

Po dwóch wygranych setach, w których łodzianki spisywały się bardzo dobrze, szkoleniowiec Organiki dokonał kilku roszad w składzie, a także w ustawieniu drużyny. I taki wariant się, niestety, nie sprawdził, bo wprowadzone na boisko zawodniczki zawiodły. W efekcie podopieczne Pasińskiego przegrały set. W czwartej partii trener łodzianek wrócił do pierwszego ustawienia i ostatecznie jego zespół odniósł kolejne zwycięstwo, umacniając się na pozycji lidera. Po sobotnim zwycięstwie Organika ma już na swoim koncie 43 pkt i utrzymała przewagę nad drugim Sokołem Chorzów. Wynosi ona pięć punktów.

SMS Sosnowiec - Organika Budowlani 1:3

Sety: 21:25, 18:25, 25:23, 14:25

Organika: Pluta, Jaszewska, Jóźwicka, Wołoszyn, Szeluchina, Niemczyk, Ciesielska (libero) oraz Baran, Jasińska, Wiśniewska