Passa "Stalówki" trwa

Stal Stalowa Wola wygrała po raz 10. w ostatnich 11 pojedynkach w I lidze koszykarzy. Ważne wyjazdowe zwycięstwa odniosły także Siarka Tarnobrzeg oraz Sokół Łańcut.

Stalowowolanie długo męczyli się z niżej notowanym rywalem z Katowic. Jeszcze do 25. minuty goście mieli szansę na wywiezienie ze Stalowej Woli korzystnego rezultatu. Jednak wtedy skutecznymi akcjami popisali się Bartłomiej Szczepaniak, Tomasz Andrzejewski i Michał Wołoszyn, a Stal po trzech kwartach prowadziła już 69:55 i w ostatniej odsłonie mogła kontrolować przebieg meczu. Dzięki wygranej podopieczni Bogdana Pamuły są coraz bliżej zapewnienia sobie miejsca w rundzie play-off.

Na czwarte miejsce w tabeli awansowali koszykarze Siarki Tarnobrzeg, którzy odnieśli ważne wyjazdowe zwycięstwo, pokonując w Białymstoku tamtejsze Żubry 74:68. Siarka znakomicie zaczęła i w 13. minucie po trójce Michała Barana prowadziła już 27:15. Od tego momentu role się odwróciły i na parkiecie zaczęli dominować miejscowi, którzy w 26. minucie po akcji 3+1 Tomasza Kujawy wygrywali już 50:38.

Końcówka meczu to znów skuteczniejsza gra tarnobrzeżan, którzy najpierw wyrównali stan meczu na 66:66, a w ostatnich minutach przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Zacięty mecz obejrzeli kibice w Kaliszu, gdzie AZS przegrał z Sokołem Łańcut 52:55. Dzięki wygranej podopieczni Dariusza Kaszowskiego wciąż mogą realnie myśleć o awansie do czołowej ósemki. Zwycięstwo w Kaliszu nie przyszło im jednak łatwo, decydująca była druga kwarta, którą łańcucianie wygrali różnicą czterech "oczek".

Już w środę MOSiR Krosno przegrał z Polonią 2011 Warszawa 82:89. Niedzielny pojedynek Resovii Rzeszów z MKS-em Dąbrowa Górnicza zakończył się po zamknięciu tego wydania "Gazety".

Wyniki 25. kolejki

Stal Stalowa Wola - AZS AWF Katowice 94:75

Kwarty: 21:22, 19:15, 29:18, 25:20.

Stal: Andrzejewski 19, Piechowicz 14 (1), Partyka 8 (1), Klima 6, Szpyrka 4 (1) oraz Szczepaniak 17 (2), Wołoszyn 12 (2), Lisewski 8, Szewczyk 4, Sobiło 2.

AZS: Hałas 17 (1), Piotrkowski 13 (1), Szybowicz 6 (1), Zając 1, Wosz 0 oraz Donigiewicz 23 (3), Mrówczyński 6, Grzywocz 5 (1), Celiński 2, Wojsz 2.

Żubry Białystok - Siarka Tarnobrzeg 68:74

Kwarty: 10:22, 24:13, 21:17, 13:22.

Żubry: Kujawa 19 (6), Misiewicz 15, Kulikowski 9, Bet 9, Zakrzewski 6 (2) oraz Jagoda 6 (1), Busz 3 (1), Zabielski 1, Rapucha 0, Brzozowski 0.

Siarka: Krupa 29 (5), Baran 13 (3), Miś 11, Rabka 4 (1), Marciniak 1 oraz Wójcik 12 (2), Zych 2, Woźniak 2, Uriasz 0.

AZS PWSZ OSRiR Kalisz - Sokół Łańcut 52:55

Kwarty: 16:16, 12:16, 10:10, 14:13.

AZS: Morkowski 14 (3), Olejnik 9 (1), Malona 9, Warawko 6, Buczyniak 5 (1), Kalinowski 5, Krajewski 2, Józefowicz 2, Paszyn 0.

Sokół: T. Pisarczyk 16, Dubiel 13 (1), W. Pisarczyk 9 (3), Mroczek 6, Chromicz 5 (1), Kułyk 3 (1), Grzesiński 3 (1), Kwiatkowski 0, Szurlej 0.

Big Star Tychy - Intermarche Zastal Zielona Góra 75:69

W meczach rozegranych awansem:

Asseco Prokom II Sopot - Sudety Jelenia Góra 68:76;

MOSiR Krosno - Polonia 2011 Warszawa 82:89;

Znicz Basket Pruszków - ŁKS Sphinx Petrolinvest Łódź 77:72.

Mecz Resovia Rzeszów - MKS Dąbrowa Górnicza zakończył się po zamknięciu tego wydania "Gazety".