Młodzi radomianie osiągnęli swój cel

SIATKÓWKA. Kadeci Czarnych Radom awansowali do ćwierćfinałów mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej

Podczas minionego weekendu podopieczni trenerów Andrzeja Sitkowskiego i Krzysztofa Jaskulskiego rywalizowali o prawo gry o medale MP na turnieju w Ostrołęce. W pierwszym meczu radomianie bez problemów uporali się z MOS-em WOLA Warszawa, ogrywając stołeczny zespół w trzech setach. Dzień później Czarni stoczyli dramatyczny pojedynek z Metrem Warszawa. Po dwóch setach gracze trenera Sitkowskiego byli na najlepszej drodze do zwycięstwa. Ostatecznie mecz zakończył się na korzyść rywali po pięciosetowym boju. Ostatni pojedynek z Pekpolem Ostrołęka nie miał już wpływu na ostateczną klasyfikację, bowiem wyniki wcześniejszych spotkań przesądziły o awansie Czarnych z drugiego miejsca w imprezie. - Celem nadrzędnym był awans do ćwierćfinałów MP. Udało się i teraz cieszymy się z promocji do dalszych gier. To spory sukces, tym bardziej że na turnieju w Ostrołęce nie omijały nas problemy zdrowotne. Dwaj podstawowi gracze zespołu - Krzysztof Michalski i Michał Bucki - grali tylko epizody, bowiem obaj rozchorowali się na grypę - powiedział "Gazecie" trener Sitkowski.

Wyniki:

RCS Czarni Radom - MOS WOLA Warszawa 3:0 (25:18, 25:20, 25:16), RCS Czarni - Metro Warszawa 2:3 (25:23, 25:21, 16:25, 20:25, 11:15), RCS Czarni - Pekpol Ostrołęka 1:3 (23:25, 22:25, 25:13, 23:25).

Końcowa kolejność: 1. Metro, 2. Czarni, 3. MOS WOLA, 4. Pekpol.