Czarny weekend piotrkowskich drużyn

Po kolejnej, czwartej ligowej porażce piłkarki ręczne Piotrcovii straciły szanse na drugie miejsce w lidze. Zawiódł również Focus Park-Kiper, który przegrał z przedostatnią drużyną w tabeli.
Mecz z Zagłębiem Lubin był dla piotrkowianek bardzo ważny - wygrana pozwoliłaby im liczyć się w walce o drugie miejsce na koniec rundy zasadniczej. Niestety, podopieczne Janusza Szymczyka po raz kolejny zagrały bez pomysłu. Zabrakło zawodniczki, która uspokoiłaby grę w kluczowych momentach. Mało było też rzutów z drugiej linii oraz skutecznej gry z kontry. Wszystko to pokazały rywalki. - Znowu zawiodła skuteczność. Gdybyśmy wykorzystali dwa karne w pierwszej połowie i chociaż część sytuacji sam na sam, moglibyśmy pokusić się o wygraną. A tak pozostaje spory niedosyt - opowiada Szymczyk. Trener dodaje jednak, że już wkrótce Piotrcovia może być znacznie silniejsza. - Powoli do dobrej dyspozycji po kontuzjach wracają Sylwia Lisewska, Hanna Strzałkowska, Agata Wypych i Inna Krzysztoszek. Z nimi w pełni formy będziemy mogli jeszcze sporo namieszać - uważa.

Piotrcovia - Zagłębie Lubin 19:21 (10:13)

Piotrcovia: Kowalczyk - Strzałkowska 4, Polenz, Wypych, Szafnicka, Kornacka po 3, Lisewska 2, Podrygała 1, Chudzik, Szczecina, Owczarek.

Rozczarowali szczypiorniści Focusa, którzy nie potrafili poradzić sobie z jedną ze słabszych drużyn ligi - AZS-em Gorzów Wielkopolski. Przez całe spotkanie minimalną przewagę mieli gospodarze. Od remisu 4:4 utrzymywali się na prowadzeniu, które stracili dopiero na początku drugiej połowy (14:14). Gdy wydawało się, że faworyci w końcu zaczynają grać tak, jak się spodziewano, cztery kolejne gole rzucili akademicy. Nie zniechęciło to jednak piotrkowian, którzy w 55. min doprowadzili do kolejnego wyrównania - po 21. Końcówka należała jednak do AZS-u, który zachował więcej zimnej krwi.

AZS - Focus Park-Kiper 23:22 (14:12)

Focus: Ligarzewski, Matulski - Matyjasik, Zinczuk po 4, Piętak 3, Jankowski, J. Płócienniczak, Bodasiński, Kempys po 2, Miszka, Różański, Świerad po 1.