Francja pokonana - drugie zwycięstwo Maradony

Argentyna pokonała Francję 2:0 w jednym z najciekawszych środowych meczów towarzyskich

Z Diego Maradoną na ławce Argentyna wygrała drugi mecz z rzędu. W listopadowym debiucie wygrała ze Szkocją 1:0. Zwycięstwo zapewnili im Jonas Gutierrez i Leo Messi. Piłkarz Barcelony przez cały mecz był niewidoczny. Ale na kilka minut przed końcem po solowej akcji minął całą francuską defensywę i pokonał Steve'a Mandandę.

- Od 20 minuty moi piłkarze zaczęli dłużej utrzymywać się przy piłce. Dzięki temu nie musieliśmy myśleć o defensywie - mówił po meczu Maradona.

Francuzi przez cały mecz nie radzili sobie z Javierem Mascherano i Fernando Gago. Słabo grał zachwycający w Bordeaux Yoann Gourcuff. Gola dla wicemistrzowie świata mógł strzelić Nicolas Anelka, ale trafił w Juana Pablo Carrizo.