Ignerski liderem Cajasol w EuroChallange

Michał Ignerski rzucił 21 punktów, a jego Cajasol pokonała w meczu fazy Top 16 pucharu Eurochallange Ural Great Perm 72:61. Szymon Szewczyk zdobył 10 punktów i 9 zbiórek, ale Lokomotiw Rostow przegrał Proteas EKA AEL 69:87. Kluby Polaków znalazły się w tej samej grupie.

Top 16 Euroligi: Woods kontra Olympiakos ?

Michał Ignerski błysnął formą w Pucharze Eurochallange. Polski skrzydłowy wyszedł na parkiet w pierwszej piątce, zagrał 29 minut i rzucił 21 punktów (6/7 za dwa, 3/6 za trzy), miał trzy zbiórki, po dwie straty i faule oraz asystę. Jego zespół, który w hiszpańskiej ACB zajmuje ostatnie miejsce, odskoczył Uralowi dopiero w czwartej kwarcie, wygranej różnicą 11 punktów.

Cajasol zostaje w Rosji, bo w piątek zagra kolejny mecz w fazie Top 16 z drugim rosyjskim rywalem w swojej grupie - Lokomotiwem Rostow, w którym gra reprezentant Polski - Szymon Szewczyk.

We wtorek Lokomotiw przegrał u siebie z Proteas EKA AEL 69:87, a polski skrzydłowy rzucił 10 punktów (3/5 za dwa, 4/4 z wolnych) i miał dziewięć zbiórek.