Wygrana badmintonistów na początek mistrzostw

Czworo reprezentantów z klubów z naszego województwa znalazło się w składzie reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy drużyn mieszanych. We wtorek biało-czerwoni w pierwszym spotkaniu grupowym pokonali 4:1 ekipę Litwy.
W dziesięcioosobowej reprezentacji naszego kraju jest trójka badmintonistów SKB Litpol-Malow Suwałki. O sile naszej drużyny stanowią przede wszystkim uczestnicy igrzysk olimpijskich: Michał Łogosz i Robert Mateusiak. Ponadto w składzie kadry znalazły się: Małgorzata Kurdelska (również SKB) oraz Anna Narel (LUKS Badminton Choroszcz).

Nasza drużyna na mistrzostwach w Liverpoolu broni brązowego medalu zdobytego przed rokiem w duńskim Herning. O powtórzenie tego wyniku będzie jednak trudno, w Anglii nie ma Nadieżdy Kostiuczyk. Zawodniczka klubu z Suwałk, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, przechodzi teraz rehabilitację po operacji. Brak Kostiuczyk to poważne osłabienie naszej kadry, gdyż była ona podstawową zawodniczką reprezentacji, zarówno w deblu, jak i w mikście.

Polacy podczas zawodów w Anglii rywalizują w grupie szóstej. A za rywali mają: Litwę, Finlandię oraz Bułgarię. Wczoraj nasi reprezentanci 4:1 pokonali zespół Litwy. Porażkę poniosła jedynie Narel. Dziś biało-czerwoni zmierzą się z Finami, którzy wczoraj ulegli Bułgarii.

Do ćwierćfinału awansują zwycięzcy ośmiu grup eliminacyjnych.