Sport.pl

Kto po Scolarim w Chelsea?

Po poniedziałkowym zwolnieniu trenera Chelsea - Luiza Felipe Scolariego, już pojawiają się pierwsze nazwiska jego ewentualnego następcy. Na czele listy znajdują się Roberto Mancini i Frank Rijkaard.
Ferguson o zwolnieniu Scolariego »

Władze Chelsea rozważają dwa wyjścia po zwolnieniu Brazylijczyka. Pierwsze zakłada zatrudnienie znanego i doświadczonego trenera do końca sezonu. Jeśli odniesie on znaczące sukcesy w Lidze Mistrzów i rozgrywkach krajowych, to przedstawiono by mu stały i lukratywny kontrakt na następny sezon. Przy takim rozwiązaniu kandydatami do ławki Chelsea są Włoch Roberto Mancini i Holender Frank Rijkaard. Zatrudnienie tego drugiego może być o tyle trudne, że brany jest on pod uwagę, jako następca Carlo Ancelottiego w AC Milan.

Druga możliwość to zatrudnienie mniej znanego trenera tylko do końca sezonu. Po nim na ławkę "The Blues" miałby przyjść właśnie Ancelotti, jeśli oczywiście straci pracę w Mediolanie. Kanydatem do takiego rozwiązania jest Avram Grant, który trenował już piłkarzy ze Stamford Bridge przed przyjściem Scolariego.

Z wyścigu odpadli Holender Guus Hiddink i Włoch Gianfranco Zola, gdyż źródła zbliżone do władz klubu podają, że w kręgu zainteresowań są tylko szkoleniowcy nie zatrudnieni w żadnym z klubów.

Scolari został zwolniony po rozmowie z właścicielem Romanem Abramowiczem z powodu słabych wyników drużyny, głównie w Premier League. W tym sezonie na swoim boisku drużyna straciła aż 16 punktów.

O zwolnieniu Scolariego - czytaj tutaj »