Polonia podejmuje Basket

Groźny Bank BPS Basket Kwidzyn będzie dzisiejszym rywalem Polonii Gaz Ziemny Warszawa. Jeśli "Czarne Koszule" zagrają na takim poziomie jak w styczniu, to szanse na zwycięstwo będą niewielkie.
Polonia zakończyła styczeń z bilansem 2-3, ale nawet w wygranych spotkaniach z Górnikiem i Sportino zespół Wojciecha Kamińskiego prezentował się słabo. To efekt problemów, jakie "Czarne Koszule" przechodziły na początku roku - na zmiany w drużynie (odszedł Tommy Adams, przyszedł Jitim Young) nałożyły się choroby większości zawodników i kontuzje. W dzisiejszym meczu nie zagrają na pewno Mariusz Bacik i Kamil Łączyński.

Kamiński zapowiada, że choć szykuje szczyt formy na początek marca, to lutowych meczów nie odpuści. Polonia z bilansem 12-9 zajmuje obecnie szóste miejsce i ma spore szanse na utrzymanie się w ósemce po sezonie zasadniczym (daje przewagę własnego parkietu w preplay-off), ale porażka z Basketem (9-12, dziewiąte miejsce) mogłaby wprowadzić niepotrzebną nerwowość i presję.

Aby wygrać dzisiaj, Polonia musi zagrać lepiej niż ostatnio - ograniczyć straty, umożliwić akcje rzutowe Gregowi Harringtonowi, uaktywnić Michaela Ansleya i Przemysława Frasunkiewicza. Basket wygrał osiem z ostatnich 11 meczów i w tym momencie sezonu jest jednym z najbardziej niewygodnych rywali w PLK. Zespół Andreja Urlepa pokonał Anwil na wyjeździe oraz Turów i Kotwicę u siebie, ma szerszy skład i jest na fali.

Początek meczu w hali Koło o godz. 18.