Płocczanie grają o medale

Życiowy sukces odnieśli w tym sezonie brydżyści Petro Energorem Płock


Beniaminek ekstraklasy okazał się najlepszy w zasadniczej części sezonu i w najbliższy weekend przystąpi do bezpośredniej walki o medale mistrzostw Polski. Niezależnie od wyniku dalszych gier nasza drużyna zapewniła sobie co najmniej piąte miejsce w najsilniejszej lidze świata.

Przez pierwszą fazę rozgrywek płocczanie przeszli jak burza. W pokonanym polu zostawili wiele zespołów z medalistami mistrzostw świata i Europy w składzie. Ale najważniejsza część sezonu dopiero przed nimi. W sobotę i niedzielę ekipa Petro Energorem zmierzy się z Unią Leszno, w meczu o awans do półfinału MP. Zwycięzca znajdzie się w gronie czterech najlepszych teamów bieżącego sezonu, przegrany będzie miał jeszcze szanse w repasażu.

Faworytami sobotnio-niedzielnego spotkania będą rywale, w składzie których gra czterech aktualnych reprezentantów Polski. Tyle że płocczanie już raz w tym sezonie pokonali Unię i przed grą mają lekką przewagę psychiczną. Poza tym cel na ten sezon, czyli utrzymanie w ekstraklasie, już osiągnęli i do walki przystąpią na luzie.

Barwy Petro Energorem Płock reprezentują: Grażyna Brewiak - Anna Sarniak, Dariusz Krajewski - Leszek Łuniewski, Piotr Tuczyński - Witold Żarowski oraz Tomasz Wiśniewski - Maciej Wiącek.