Rajd Paryż - Dakar: wypadek dwukrotnego mistrza

Jeden z faworytów Rajdu Paryż - Dakar 2002, dwukrotny triumfator imprezy, Francuz Jean-Louis Schlesser wycofał się w środę z rywalizacji na trasie szóstego etapu. Jego auto zapaliło się i całkowicie spłonęło.
Jak poinformowali organizatorzy do wypadku doszło na 40. kilometrze środowego etapu. Napędzany silnikiem wysokoprężnym samochód, skonstruowany przez Schlessera na bazie modelu Kangoo, zaczął płonąć. Załodze udało się na czas opuścić pojazd.

Kierowca i pilot, Henri Magne, zostali ewakuowani na start etapu w miejscowości Er Rachida - powiedział dyrektor sportowy rajdu, Patrick Zaniroli.

Rzecznik ekipy Schlessera, Chris Evans wyjaśnił, że już podczas wcześniejszych etapów występowały w aucie problemy z turbosprężarką i właśnie jej awaria mogła być przyczyną pożaru.

Jean-Louis Schlesser, startujący samochodami typu buggy własnej konstrukcji, dwukrotnie triumfował w Rajdzie Dakar, w 1999 i 2000 r. W ubiegłorocznej edycji prowadził do ostatniego etapu, ale ostatecznie zajął trzecie miejsce, po uwzględnieniu protestu późniejszej triumfatorki, Niemki Jutty Kleinschmitt.