Tito w Legii już nie zagra

Alberto Ortiz Moreno czyli Tito w warszawskiej Legii już nie zagra. W sparingu z Górnikiem Łęczna jeden z przeciwników stanął mu butem na nogę. Diagnoza: złamana piąta kość śródstopia.
Górnicy pokonali Legii »

W piątek 24-letni Hiszpan będzie miał operację - zostanie mu wkręcona śruba w nogę. I to, prawdopodobnie, będzie jego jedyna pamiątka z gry w stolicy.

Do Legii został wypożyczony na rok z rezerw Espanyolu Barcelona. Wystąpił w ośmiu meczach Legii: dwóch ligowych i sześciu w Pucharze Ligi. Dostał jedną żółtą kartkę. Nigdy nie wywalczył miejsca w składzie i miał na to marne szanse.

Z Legii miał odejść zimą, ale nowej drużyny nie znalazł. Na boisku wróci za kilka miesięcy. Już nie w barwach Legii. Na jego miejsce (defensywny pomocnik) Jan Urban ma do dyspozycji Ariela Borysiuka, Tomasza Jarzębowskiego i Martinsa Ekwueme. Do tego testowany jest zawodnik z Zimbabwe Method Mwanjali.

Nigdy nie przekonał do siebie trenerów Legii, został wypożyczony do Warszawy, by ewentualnie zastąpić Aleksandara Vukovicia, ale był za słaby. Smutno skończyła się historia Hiszpana Tito w Legii.

Legia testuje też dwóch piłkarz z Zimbabwe. Defensywnego pomocnika Methoda Mwanjaliego i skrzydłowego Clemence'a Matawu. Na razie większe uznanie zyskał ten pierwszy, więcej grał, jest pozytywniej oceniany od Matawu.

Szkoła Drago Okuki - czytaj tutaj »