GKS Jastrzębie ograł drugoligowca

W rozegranym w podkrakowskich Skotnikach sparingu zespół Jerzego Wyrobka pokonał 2:0 Sandecję Nowy Sącz
W wygranym sparingu z Sandecją Nowy Sącz trener GKS-u Jerzy Wyrobek sprawdził wszystkich czterech zawodników z Czech, którzy są testowani w Jastrzębiu. Decyzje o ich przyszłości zapadną po sobotnim meczu kontrolnym z Vitkovicami. Blisko drużyny pierwszoligowca jest natomiast zawodnik Ruchu Chorzów Daniel Feruga. - Pozostała tylko kwestia podpisów na kontrakcie - zapewnia szkoleniowiec GKS-u. Jastrzębski klub jest zainteresowany pozyskaniem 33-letniego napastnika Krzysztofa Kukulskiego, który niedawno rozwiązał kontrakt z Piastem Gliwice. - Odbyliśmy wstępne rozmowy z zawodnikiem. Czekamy na ruch z jego strony - mówi dyrektor sportowy GKS-u Mirosław Szwarga.

Wyrobek wciąż liczy, że będzie miał także okazję przyjrzeć się napastnikowi ze Słowacji Tomasowi Bosko, który ostatnio występował w III lidze austriackiej. Zawodnik miał zagrać w środowym sparingu, ale się rozchorował.

Do Skotnik nie dojechał również zaproszony przez klub Łukasz Dzierżęga (ostatnio Przyszłość Rogów). - Jemu na pewno już dziękujemy - twierdzi Szwarga. W meczu nie wystąpili kontuzjowani: Robert Żbikowski, Janusz Wrześniak, Michał Chrabąszcz oraz chory Jacek Wiśniewski.

Sandecja Nowy Sącz 0

GKS Jastrzębie 2 (0)

Bramki: Janecek (63.), Wieczorek (85.)

GKS: Kafka - Bednarek, Wrzask, Gill (46. Wawrzyczek), Staniek (46. Woźniak) - Miko, Copik (46. Vavra), Wieczorek, Janecek - Swarzyński (46. Feruga), Kostecki.