Hołowczyc może skorzystać wycofaniu się Mitsubishi

- Team Mitsubishi wycofał się z rywalizacji w Rajdzie Dakar z powodu cięć budżetowych. Skorzystać może na tym Krzysztof Hołowczyc i Team Orlen, bo japoński koncern niewykorzystane środki i moce przerobowe prawdopodobnie skieruje do zespołów niefabrycznych - pisze Konrad Bagiński w ?Wysokich Obrotach?.
Mitsubishi tnie koszty i wycofuje się z Rajdu Dakar »

Powodem tak drastycznego kroku jest oczywiście ogólnoświatowy kryzys. Firma musi jak najszybciej zaoszczędzić 670 mln dolarów.
Krzysztof Hołowczyc: Chciałbym wygrać Dakar


Konrad Bagiński z "Wysokich Obrotów" upatruje w decyzji Mitsubishi pozytywnych skutków dla Krzysztofa Hołowczyca.

- Krzysztof Hołowczyc który wywalczył piąte miejsce w klasyfikacji generalnej samochodów, zamierzał w przyszłym roku wystartować właśnie w aucie Mitsubishi. Paradoksalnie decyzja japońskiej firmy może mu w tym pomóc. Trudno bowiem przypuszczać, by swoje samochody, zapas części, słowem - cały serwis - sprzedała na złom, skoro może na tym zarobić. Niewykorzystane środki i moce przerobowe Mitsubishi prawdopodobnie skieruje do teamów niefabrycznych. Skorzystać na tym może Orlen Team, od dawna sponsorujący naszych doskonałych motocyklistów i Hołowczyca z Fortinem. W tym roku pieniędzy starczyło na dość słabego Nissana Navarę, ale życiowy sukces - piąte miejsce - powinien skłonić sponsora do nieco głębszego sięgnięcia do kieszeni - pisze Bagiński.

Więcej w "Wysokich Obrotach" - czytaj tutaj »