MP juniorek w pływaniu: Trzy razy Kawecka

Cztery medale zdobył duet kieleckich zawodniczek na mistrzostwach Polski 17-18 latków. Tym samym od początku roku świętokrzyscy pływacy mają już ich aż 23!

Medalowe "żniwa" na mistrzostwach w Oświęcimiu miała z pewnością Anna Kawecka. Reprezentantka Salosu Cortile Kielce zdobyła dwa srebrne krążki na 50 metrów (26,14) i 100 stylem dowolnym (56,01). Do tego dołożyła brąz na 400 dowolnym (4.22,85). Podopieczna Marcina Przytuły była też bliska podium na 200 dowolnym (2.03,71), lecz przegrała z Beatą Pożarowszczyk ze Śląska Wrocław o trzynaście setnych sekundy.

Ostatni krążek, również w kolorze brązowym wywalczyła Aleksandra Jagodzka z Korony Swim. Kielczanka stanęła na podium na dystansie 50 m stylem klasycznym (33,58). Na mecie czwartą Paulinę Szydło z Juvenii Wrocław i piątą Monikę Marczak z MOSM-u Tychy wyprzedziła tylko odpowiednio o osiem i dziewięć setnych sekundy. Mniej szczęścia miała na dwukrotnie dłuższym dystansie - czas 1.13,72 dał jej szóste miejsce.