Cenne zwycięstwo Gedanii

Siatkarki Gedanii Żukowo po raz kolejny pokazały niesamowity charakter. Mimo że wyraźnie przegrały dwa pierwsze sety wyjazdowego meczu z Pronarem Zeto AZS Białystok, wygrały całe spotkanie 3:2.

Mecz w Białymstoku kończył 14. kolejkę PlusLigi Kobiet. Dzięki zwycięstwu Gedania jest coraz bliżej zapewnienia sobie awansu do play-off, w co przed sezonem wierzyli tylko niepoprawni optymiści. W meczu z Pronarem, szczególnie od trzeciego seta (dwa pierwsze były w wykonaniu gości słabe), w zespole Gedanii nie było słabych punktów. Szybko i urozmaicenie rozgrywała Jana Sawoczkina, swoje w ataku robiły Elżbieta Skowrońska i Katarzyna Wellna, a niespełna 18-letnia Maja Tokarska po raz nie wiadomo który potwierdziła, że jest jednym z największych talentów w polskiej siatkówce i zasłużenie uznana została za najlepszą zawodniczkę meczu. Wisienką na torcie była świetna gra w obronie, gdzie brylowała Agata Durajczyk.

Pronar Zeto AZS Białystok - Gedania Żukowo 2:3. Sety: 25:19, 25:21, 21:25, 19:25, 10:15. Gedania: Sawoczkina, Nuszel, Tokarska, Wellna, Ziemcowa, Skowrońska, Durajczyk (libero) oraz Pasznik, Kaliszuk.