Szok w Poznaniu - ludzie nie wierzą

W poniedziałek rano policja zatrzymała Piotra R., legendę poznańskiej piłki i opokę Lecha Poznań. - Ludzie mają ciągle nadzieję, że to nieporozumienie - relacjonuje poznański dziennikarz Gazety.
Piotr R. i Przemysław E zatrzymani za korupcję  »

- To postać, która wykracza poza samego Lecha i piłkę nożną. Jest rozpoznawalny w całym Poznaniu, bo udzielał się charytatywnie, także w różnych akcjach Gazety - mówi Radosław Nawrot, dziennikarz Gazety Wyborczej w Poznaniu, który na bieżąco relacjonuje reakcje mieszkańców na dzisiejsze zatrzymanie ich lokalnego idola.

Zatrzymanie Piotra R. w Poznaniu | wideo


- Ogromny szok dla Poznania, to jest niewiarygodne. Ludzie mają ciągle nadzieję, że to nieporozumienie, bo kto jak kto, ale nie on. Uczucia Piotra R. wobec Lecha były niepowtarzalne, wyjątkowe. Nie znam przypadku, w którym piłkarz byłby tak związany z klubem, jak Piotr R. z Lechem - dodaje Nawrot.

Lech wydał już oświadczenie, w którym informuje, że zawodnik zostanie zawieszony, jeśli prokuratura postawi mu zarzuty korupcyjne. Wstrzymuje się z decyzją ze względu na zasługi, jakie piłkarz ma dla klubu.

- Jest rezerwowym, ma znikomy wpływ na drużynę w kwestiach sportowych, ale w przypadku wizerunku to na pewno duży cios - kończy dziennikarz Gazety.

Wszystko o aferze korupcyjnej - czytaj tutaj »