Sport.pl

Czterech wiślaków do reprezentacji

Piłkarze Wisły rozpoczynają tydzień treningów przy Reymonta, choć Kraków opuściło już trzech mistrzów Polski. Dziś ważny dzień dla Radosława Sobolewskiego
Paweł Brożek, Rafał Boguski i Wojciech Łobodziński pojechali na zgrupowanie reprezentacji Polski w Portugalii, gdzie będą do 12 lutego. W tym czasie drużyna Leo Beenhakkera zagra towarzyskie spotkania z: FC Pacos de Ferreira (4.02), Litwą (7.) i Walią (11.).

Wiślackie trio na zgrupowanie pojechało z uśmiechami na twarzy. Paweł Brożek nie dość, że nie narzeka na żaden uraz, to podczas zgrupowania w Oliwie zdobył bramkę w sparingu z Szachtarem Donieck, co w okresie przygotowawczym zdarza mu się bardzo rzadko. Boguski wrócił z kontuzją mięśnia czworogłowego i jego udział w zgrupowaniu stał pod znakiem zapytania. Lekarze jednak rozwiali wszelkie obawy. - Rafał przeszedł badanie rezonansem, które nie wykazało poważnej kontuzji, więc zawodnik może jechać na kadrę - informuje Adrian Ochalik, rzecznik prasowy Wisły.

W Portugalii ciężka praca czeka Wojciecha Łobodzińskiego, ale spotkania z Beenhakkerem dobrze na niego wpływają. Pomocnikowi Wisły bardzo potrzebna jest zwyżka formy, bo w tej rundzie o miejsce w pierwszym składzie mistrzów Polski będzie walczył z Patrykiem Małeckim. Jak na razie to reprezentant Polski musi gonić 21-letniego kolegę, bo w sparingach Małecki występował więcej, a do tego zdobył zwycięską bramkę w sparingu z FC Brasov.

Powołanie na mecz z Hondurasem (11 lutego) otrzymał Kostarykanin Junior Diaz. Jego reprezentacja walczy o awans do mistrzostw świata w 2010 roku.

Dziś krakowianie będą trenować na boisku w Skotnikach. Po kilkunastu dniach przerwy z drużyną spotka się Radosław Sobolewski. Podczas zgrupowania nabawił się kontuzji pachwiny i przeszedł operację w Niemczech. Przerwa Sobolewskiego z piłką miała trwać cztery tygodnie, ale zawodnik liczy, że będzie krótsza. Właśnie w tej sprawie ma się dziś spotkać z Mariuszem Urbanem, lekarzem Wisły.