Sport w skrócie

SIATKÓWKA

II liga mężczyzn: Morze Bałtyk Szczecin - Olimpia Sulęcin 3:1. Sety: 21:25, 27:25, 25:18, 25:16. Morze: Kwaśniak, Milczarek, Markiewicz, Glinka, Sylla, Kulikowski, Cichosz Ł. (libero) oraz Jakowczyk, Cichosz T., Michor, Brzeziński.

II liga kobiet: Alpat Gdynia - RSMS Espol Police 0:3. Sety: 16:25, 17:25, 19:25. RSMS: Białas, Kluza, A. Warzecha, Popielska, Grejman, E.Warzecha oraz Mażul (libero) - Iwaniak.

PIŁKA RĘCZNA

I liga mężczyzn: Pogoń Handball Szczecin - Ostrovia Ostrów 28:28 (15:13). Pogoń: Wężyk, Śrudka - Biały 10, Krupa 10, Wolski 2, Marcinkian 2, Hofman 1, Rojek 1, Misiak 1, Nowe 1, Smuniewski 0, Pawłaszek 0, Guzek 0, Szymaniak 0. Szczecinianie sprawili smutną niespodziankę ledwie remisując z Ostrovią. Goście lepiej rozpoczęli mecz, ale od 20. minuty to PH prowadziła 2-3 bramkami. Po przerwie było podobnie, tyle, że bliżej końca, tym więcej błędów po stronie gospodarzy. Podopieczni Rafała Białego zmarnowali kilka dobrych okazji, niewykorzystali częstej gry w przewadze. W emocjonującej końcówce oba zespoły miały szansę wygrać. Na 15 sekund przed końcem rzucał Paweł Krupa. Trafił w bramkarza Ostrovii. Ostatni atak gości wybronił Dariusz Śrudka.

Remis z Ostrovią skomplikował sytuację szczecinian w rozgrywkach. Nasz zespół po nieudanej jesieni ma małe szanse na utrzymanie się w I lidze, a remis jeszcze te szanse zredukował. PH przystępowała do meczu ze świadomością, że w sobotę swoje spotkania wygrały zespoły Sokoła Kościerzyna i Wolsztyniaka Wolsztyn, czyli konkurenci z dolnych rejonów tabeli. Musiała więc wygrać (nawet radząc sobie bez kontuzjowanego Olega Czernyszowa), by nie tracić nadzieji. Remis bardziej podpasował ostrowianom, którzy zachowali nad Pogonią osiem punktów przewagi.

KOSZYKÓWKA

II liga mężczyzn. Spójnia Stargard - VB Siechnice 98:38. Kwarty: 19:5, 20:11, 29:12, 30:10. Spójnia: Zarzeczny 16, Mazur 15, Koszuta 13 (1), Soczewski 11, Grzegorzewski 10, Bodych 7 (1), Grudziński 7, Polowy 7, Trypuć 5 (1), Koziorowicz 5 (1), Terlikowski 2, Ulchurski 0.

Śląsk Wrocław - AZS Radex Szczecin 60:79. Kwarty: 20:19, 13:27, 15:21, 12:12. AZS: Biela 27 (2), Pytyś 17, Podgalski 16, Michał Majcherek 8, Sudowski 5 (1), Maciej Majcherek 4, Kwietniewski 2, Michalski 0, Wochna 0, Łukomski 0.

PIŁKA NOŻNA

Sparing. Pierwszoligowa Flota Świnoujście pokonała Inę Ińsko (klasa okręgowa) 8:1.

Drużyna Legii Warszawa wygrała w Szczecinie turniej Don Bosco Cup dla chłopców z rocznika 1992/03. W finale Legia pokonała Chemika Police po rzutach karnych 3:2. W regulaminowym czasie był remis 1:1. Trzecie miejsce dla SMS Łódź, czwarte dla Pogoni.

WIOŚLARSTWO

Piotr Majka zdobył złoty medal MP na ergometrze osób niepełnosprawnych. Majka był najlepszy w kategorii ręce z tułowiem, bijąc przy okazji rekord świata o 2 s. Drugi był Michał Gadomski, trzeci Arkadiusz Skrzypiński. Srebro wywalczył też Piotr Błażejczyk w kategorii ręce, tułów, nogi (wszyscy Start Szczecin).