Tenis stołowy. Medale studentek i studentów

W Krakowie zakończyły się wczoraj Akademickie Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym. Zawodniczki AJD Częstochowa wywalczyły złote medale w turnieju drużynowym.


Nasza drużyna była głównym faworytem turnieju i nie zawiodła. W pojedynkach grupowych akademiczki, grające w składzie: Yang Xin, Agata Pastor, Weronika Walna i Rachela Dytko, ograły po 3:0 reprezentantki Uniwersytetu Rzeszowskiego, Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu im. Mickiewicza w Poznaniu. W ćwierćfinale częstochowianki wygrały pewnie z pingpongistkami z Uniwersytetu Wrocławskiego 3:0, a w półfinale także 3:0 pokonały studentki Uniwersytetu Warszawskiego. - W meczu o złoto naszymi rywalkami były zawodniczki AWF-u z Wrocławia - mówi prezes AZS-u AJD Częstochowa Wiesław Pięta. - Grają tam m.in. Marta Gołota i Daria Łuczakowska, dwie czołowe tenisistki ekstraklasy. Dziewczyny wygrały 3:1 i zdobyły złoto.

W stolicy Małopolski rywalizowali także częstochowscy studenci. Drużyna w składzie: Michał Kuternoziński, Patryk Lebek, Mieczysław Suchy, Marcin Piotrowski zajęła trzecie miejsce. W meczu o brąz pokonała Uniwersytet Zielona Góra 3:2.