Gładka porażka akademiczek

SIATKÓWKA. Siatkarki AZS-u Politechnika Radomska nie sprostały liderowi rozgrywek z Aleksandrowa Łódzkiego. Akademiczki uległy faworyzowanej Jedynce w trzech setach.

Początek spotkania należał do zespołu przyjezdnych, które szybko przejęły inicjatywę. Przez większą część pierwszego seta utrzymywała się wyraźna przewaga podopiecznych Pawła Mikołajczyka. Lider II ligi nie pozostawił złudzeń w tej partii - wygrywając 25:20. W drugiej odsłonie radomianki niespodziewanie osiągnęły przewagę, prowadząc nawet 7:4. Niestety to było wszystko, na co było stać tego dnia nasze zawodniczki. Po chwili na tablicy wyników widniał już rezultat remisowy 8:8, a z minuty na minutę siatkarki z Aleksandrowa Łódzkiego powiększały przewagę. Trzecia odsłona pokazała różnicę klas, jakie dzielą obydwa zespoły. Rywalki łatwo objęły prowadzenie 4:0, a następnie 9:1. Siatkarki AZS-u, po mocnych zagrywkach Magdaleny Klat i skutecznej grze ,,na siatce'' Klaudii Januszewskiej, nieco zniwelowały straty. Chwilę potem groźnie wyglądającej kontuzji kolana doznała Beata Plutka, która z parkietu nie była w stanie zejść o własnych siłach. Przerwa w grze lepiej podziałała na rywalki, które grając już na luzie triumfowały w tej partii 25:19 i w całym spotkaniu 3:0.

AZS Politechnika Radomska - Jedynka Aleksandrów Łódzki 0:3 (20:25, 17:25, 19:25). Pozostałe wyniki 17. kolejki: ŁKS Łódź - Nike Ostrołęka 2:3, Sparta Warszawa - AZS AWF Warszawa 3:0, BTPS ZSR Białystok - Legionovia Legionowo 1:3. Start Łódź - Tomasovia Tomaszów Lubelski 1:3 (rozegrane awansem).