Jeleń wrócił. Będzie miał konkurenta

Liga francuska. 22. kolejka. Polski napastnik po blisko trzech miesiącach wrócił do gry. Auxerre to nie pomogło. Zremisowało bezbramkowo z Lorient i zajmuje pozycję tuż nad strefą spadkową.

Jeleń kontuzji obojczyka doznał podczas meczu z Lyonem, pod koniec października. W Auxerre czekano na niego z utęsknieniem. Odkąd Polak wypadł ze składu w 13 meczach - biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki - zespół z Burgundii zdobył zaledwie pięć goli, wygrał dwa spotkania. A były reprezentant Polski póki był zdrowy, spisywał się nieźle. Do dziś pozostaje wraz z Julienem Quercią najskuteczniejszym piłkarzem Auxerre w tym sezonie, z trzema bramkami na koncie.

W sobotę Jeleń przebywał na boisku przez 90 minut. Oddał jeden strzał na bramkę. W dzienniku "L'Equipe" otrzymał jednak przyzwoitą notę 5. Cieszy się jednak zaufaniem i trenera, i kibiców w przeciwieństwie do Dariusza Dudki. Obecny kadrowicz znów nie zagrał nawet minuty.

Może doczeka się swojej szansy, kiedy Auxerre spadnie do II ligi? Drużyna Polaków ma już tylko dwa punkty przewagi nad Valenciennes, pierwszym zespołem ze strefy spadkowej. "Witamy w II lidze" - pisali kibice po remisie z Lorient. Na stadionie wygwizdali drużynę, a zwłaszcza trenera Jeana Fernandeza. Władze klubu postanowiły zrobić mały krok w kierunku poprawy sytuacji w ataku. W ostatnim dniu okienka transferowego wypożyczyły z Sochaux napastnika, reprezentanta Słowenii Waltera Birsę.

Wyniki 22. kolejki:

PARIS SAINT-GERMAIN - CAEN 2:0 (0:0): Hoarau (48.), Luyindula (58.);

AUXERRE - LORIENT 0:0 ;

LE HAVRE - NANCY 2:3 (1:2): Alassane (12., 90.) - Feret (16.), Brison (31.), Nguemo (90.);

MONACO - GRENOBLE 1:0 (0:0): Licata (68.);

LE MANS - FC NANTES 0:2 (0:0): Poulard (53.), Da Rocha (66.);

VALENCIENNES - NICE 1:0 (0:0): Pujol (77.);

RENNES - TOULOUSE 0:0