Dziesięć minut ideału Energi w Rybniku

Jedna - ale za to jaka - kwarta wystarczyła koszykarkom Energi do tego, by wysoko wygrać na wyjeździe z klubem z Rybnika. Kolejny świetny mecz zaliczyła Monika Krawiec.

Była nie tylko bardzo skuteczna - trafiła 4 z 7 rzutów za 2 punkty i 2 z 3 za 3. Miała też aż 9 zbiórek i 3 przechwyty. Trzy kwarty sobotniego spotkania były wyrównane mimo, że w ekipie z Rybnika nie ma już - ze względów oszczędnościowych - żadnej koszykarki ze Stanów Zjednoczonych. Polki długo toczyły z Energą wyrównaą walkę. Ale w trzeciej kwarcie torunianki imponowały defensywą. Po serii rzutów 3-punktowych Ilony Jasnowskiej i Sheeny Moore Energa wypracowała sporą przewagę. Gdy w 30 min. było już 52:38 dla torunianek, rybniczanki miały jedunie teoretyczne szanse na korzystny wynik.

Trener Energi Elmedin Omanić mówił po meczu: - Nie gramy o medale. Chcemy jedynie w każdym meczu walczyć o zwycięstwo i każda wygrana jest dla nas bardzo cenna. Jeżeli będziemy walczyć o tytuł mistrzowski - super. Ale nic się nie stanie, jeżeli skończymy walcząc o miejsce 7.