Kolejny rekord Van der Sara

Holender zachował czyste konto w meczu Manchesteru United z Evertonem (1:0). To już dwunasty kolejny mecz bez straty bramki golkipera Czerwonych Diabłów. Dzięki temu Van der Sar pobił kolejny rekord.

Dwie bramki Saganowskiego w meczu Southampton ?

Van der Sar, który w zeszłym tygodniu pobił rekord Premier League, należący do Petra Cecha z sezonu 2004/2005, po sobotnim ligowym meczu z Evertonem może do swojego wyniku dodać kolejne 90 minut. Obecny dorobek Holendra (1120 minut), sytuuje go na pierwszym pierwszym miejscu w klasyfikacji golkiperów wszystkich lig angielskich. Poprzedni rekord należał do Steve'a Deatha z Reading, który miał miejsce na przełomie sezonów 1978/1979.

Van der Sar Po raz ostatni skapitulował po strzale Samira Nasriego, 8 listopada ubiegłego roku, w meczu wyjazdowym z Arsenalem Londyn (1:2).