Iwona Wenta: Furiat, raptus, geniusz? Wszystko się zgadza

- Geniusz, strateg, furiat, raptus, zawodowiec? Wszystko się zgadza. Bogdan to przede wszystkim człowiek z sercem, który dąży do zwycięstwa, ale nie po trupach - mówi Joannie Gergont Iwona Wenta, żona trenera piłkarzy ręcznych.
Żona Wenty: Bogdan nawet jak przegrywa, nigdy nie rzuca ręcznikiem »

Iwona Wenta, była mistrzyni Polski w gimnastyce sportowej i żona trenera kadry piłkarzy ręcznych opowiada o tym, jaki naprawdę jest jej mąż.

- Bogdan to człowiek z sercem, który dąży do zwycięstwa, ale nie po trupach. w domu nie można się z nim nudzić. Bogdan popada ze skrajności w skrajność. I to bardzo szybko. On coś powie, hm... moja krótka riposta i już spokój - mówi Iwona Wenta.

Trener polskich piłkarzy ręcznych znany jest ze swojej gwałtowności i zaangażowania jakie wkłada w mecze szczypiornistów. Iwona Wenta zdradza, że w domu też lubi rywalizować.

- Jego gwałtowny charakter ujawnia się przy rywalizacji. Kilka lat temu zawarliśmy pakt, że nie będziemy grać w żadne gry towarzyskie. Bo zaczynało się niewinnie, a kończyło gorzej. Ja nie lubię przegrywać, ale jeśli tak się zdarzy, to nie jest to dla mnie tak katastroficzne jak dla Bogdana. Więc dla wspólnego dobra nie gram - śmieje się była mistrzyni Polski w gimnastyce sportowej.