Udinese w końcu wygrało. I to z Juventusem

W środowy wieczór Udinese pokonało w lidze włoskiej zespół Juventusu Turyn 2:1. Wcześniej rywal Lecha w 1/16 Pucharu UEFA przegrał 8 z 11 ostatnich spotkań

Było to dla Udinese pierwsze zwycięstwo od 11 spotkań. Wynik otworzył w 20 min. Quagliarella. Do przerwy Juventus nie potrafił wyrównać. Kiedy na kwadrans przed końcem gry drugą bramkę dla gospodarzy dołożył Antonio Di Natale stało się jasne, że Udinese wygrało to spotkanie. Honor Juventusu uratował trzy minuty później, z rzutu karnego, Iaquinta.

To może być dla Udinese mecz przełomowy. Zwycięstwo z pretendentem do tytułu mistrzowskiego może odbudować borykający się od dłuższego czasu z problemem fatalnej gry klub.

Pierwszy pojedynek 1/16 finału Pucharu UEFA Lech - Udinese odbędzie się 19 lutego w Poznaniu. Rewanż - tydzień później we Włoszech.