Radomscy zapaśnicy budują formę startową

ZAPASY. Intensywne treningi na zgrupowaniu w Wałczu, mają na celu przygotowanie radomskich zapaśników do tegorocznych startów.
Na obozie przygotowawczym ćwiczą zawodnicy dwóch radomskich klubów szkolących młodzież w tej dyscyplinie sportu: Szkoły Mistrzostwa Sportowego i Olimpijczyka. Zaraz po zakończeniu kilkunastodniowego pobytu w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich radomianie udadzą się do Kartuz, gdzie wezmą udział w zawodach Pucharu Polski seniorów.

Obecnie grupa kilkunastu zapaśników buduje formę pod okiem trenerów: Zdzisława Kolanka i Mariana Osińskiego. Radomscy szkoleniowcy nie mają wątpliwości, że ośrodek w Wałczu jest doskonalą bazą szkoleniową.

- Warunki do treningu mamy wyborne. Zorganizowaliśmy sparing z kadrą Norwegii, który wypadł optymistycznie. Szkoda tylko, że kilku zawodników narzeka na przeziębienia - informował trener Zdzisław Kolanek.

Na zgrupowaniu zapaśnicy przebywać będą do najbliższego piątku. Następnie udadzą się do Kartuz na oficjalne ważenie przed startem w Pucharze Polski. Pierwsze walki eliminacyjne radomianie zaliczą w sobotę. W zawodach krajowego pucharu weźmie udział najprawdopodobniej dwunastu zawodników z radomskich klubów. Pod znakiem zapytania stoi jedynie występ Pawła Liska, który doznał kontuzji. Radomianin na jednym z treningów naciągnął więzadła w stawie kolanowym. Pozostali zawodnicy mimo przeziębienia, do sobotnich zawodów powinni być w pełni przygotowani. - Po ciężkich treningach siłowo-wytrzymałościowych teraz przyszedł czas na dopracowywanie techniki. Na tym etapie przygotowań konieczne jest również zrzucanie wagi, szczególnie że przed nami pierwsze w tym roku poważne zawody - powiedział "Gazecie" czołowy zapaśnik Olimpijczyka Radom Damian Zuba.