1032 minuty van der Sara

Liga angielska. 23. kolejka. Edwin van der Sar nie puścił gola w 11. kolejnym meczu ligowym, a Manchester United pokonał West Bromwich Albion 5:0
Gol Saganowskiego

Holender pobił rekord Premier League Petra Czecha z Chelsea, który pięć lat temu nie puścił gola przez 1025 minut i 10 meczów. Wynik Holendra to 1032 minuty. Kilka razy wydawało się jednak, że z historycznego wyniku nic nie będzie. W 57. minucie Ryan Donk trafił w poprzeczkę. WBA grało już wtedy w dziesiątkę, bo pod koniec pierwszej połowy za faul na Parku Ji Sungu wyleciał Paul Robinson.

Van der Sar może jeszcze pobić dwa rekordy. Ligi angielskiej ustanowiony przez Steve'a Deatha z Reading, który między marcem a sierpniem 1979 r. nie puścił gola przez 1103 minuty, i rekord Wielkiej Brytanii należący do Chrisa Woodsa z Glasgow Rangers, który nie puścił gola między listopadem 1986 r. a styczniem 1987 r. przez 1196 minut.

Pierwszy może pobić w 72. minucie sobotniego spotkania z Evertonem. Drugi w 74. minucie meczu z West Ham United. Spotkanie na Upton Park odbędzie się 8 lutego. Dokładnie trzy miesiące od spotkania z Arsenalem, gdy Holender ostatni raz został pokonany.

Rezerwowym bramkarzem Man United był we wtorek Tomasz Kuszczak, a nie Ben Foster. Anglik wcześniej sugerował, że to on będzie teraz zmiennikiem Van der Sara.

Arsenal zagra w środę z Evertonem. Transmisja o 21 w Canal+ Sport 2.