Kapitan Cracovii ocenia zmiany w drużynie

- Trener Płatek dopiął swego i ma po dwóch graczy na wszystkich pozycjach - uważa Arkadiusz Baran
W weekend Baran Team 2009 z Arkadiuszem i jego bratem Grzegorzem w składzie wygrał halowy turniej z okazji stulecia JKS Jarosław. - W półfinale naszymi rywalami byli m.in. Mirosław Szymkowiak, Bogdan Zając, Kazimierz Moskal i Artur Sarnat. To była tylko zabawa, ale nie po to jechaliśmy tyle kilometrów, by przegrać - podkreślił Baran.

Jego zdaniem nie było większej różnicy między występem w hali, a bieganiem przez 45 min po sztucznej murawie w sparingu z Górnikiem Wieliczka. - Jedna i druga nawierzchnia nie bardzo nadaje się do gry, bo jest za twarda - tłumaczy Baran, któremu wciąż doskwiera staw skokowy, skręcony w przedostatnim meczu rundy jesiennej.

Po sześciu transferach zrobiło się tłoczno w szatni. Kapitan zespołu cieszy się ze wzmocnień, bo wszyscy mają jeden cel - utrzymanie Cracovii w ekstraklasie. - Kibice i boisko zweryfikują nowych piłkarzy, oby z pożytkiem dla wszystkich - dodaje Baran.

Niespełna 30-letni pomocnik czuje oddech kolegów na plecach. Ciężko pracuje, bo Artur Płatek widział go tylko raz podczas meczu z Jagiellonią (przez 20 min). - To zdecydowanie za mało, by przekonać trenera do siebie. Każdy z nas walczy, by z Piastem Gliwice wyjść w podstawowym składzie - mówi.

Cracovia poznała już dwóch sparingpartnerów na obozie w Hiszpanii. Pierwszym rywalem 3 lutego będzie reprezentacja Gibraltaru, drugim FC Timisoara, trzeci zespół rumuńskiej ekstraklasy. Trener Artur Płatek liczy, że Piotr Polczak poleci najpierw z klubem do Hiszpanii, a potem - po pierwszym sparingu - dołączy do reprezentacji Polski w Portugalii. Na Półwyspie Iberyjskim Cracovia rozegra cztery mecze kontrolne, po powrocie do kraju ustalono spotkania z Górnikiem Łęczna i Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Łukasz Tupalski i Maciej Murawski wciąż leczą kontuzje i nie ćwiczą z drużyną. Sebastian Kurowski został oficjalnie wypożyczony na pół roku do Kolejarza Stróże. Łukasz Uszalewski, inny piłkarz Młodej Ekstraklasy, dostał zaproszenie na testy do Lechii Gdańsk, swojego macierzystego klubu.

W środę Cracovia zmierzy się z Przebojem Wolbrom. Początek meczu przy ul. Wielickiej o godz. 15.30.