Do podium łyżwiarzom Art. Print zabrakło niewiele

Medale na Ogólnopolskich Zawodach Klasyfikacyjnych w Białymstoku tym razem odbierali zawodnicy Orła Elbląg. W rywalizacji łyżwiarzy szybkich nie zabrakło także reprezentantów Art Print Olsztyn

Najbliżej zdobycia krążka dla olsztyńskiego klubu była Hanna Olszewska, która zajęła piąte miejsce na 800 metrów w wyścigu juniorek. Była również szósta w wieloboju.

W półfinałach rywalizacji odpadli natomiast: Paulina Uchman (500 m juniorek B), Bogna Michels (500 m juniorek B), Hanna Olszewska (500 i 800 m juniorek C), Patrycja Pawlak i Weronika Jastrzębska (333 m dziewcząt), Marcin Głód (500 m juniorów C) oraz Filip Graczykowski (333 m chłopców).

Zmagania w Białymstoku zakończyły rywalizację na tegorocznych Ogólnopolskich Zawodach Klasyfikacyjnych. Wyścigi odbywały się również w Sanoku, Nowym Targu, Opolu i Elblągu. Klasyfikację juniorek C wygrała Anna Olszewska, zawodniczka Art Print (nie startowała w Białymstoku ze względu na kontuzję pleców, odebrała tam tylko Puchar za zajęcie pierwszego miejsca), szósta jest Hanna, jej siostra bliźniaczka. Z kolei Paulina Uchman zajęła piątą pozycję w rankingu juniorek B.

W Białymstoku rozgrywany był również Puchar Polski. Jedyną reprezentantką olsztyńskiego klubu w pucharowych zmaganiach była Paulina Uchman, która wystartowała w dwóch wyścigach oraz w wieloboju. Na dystansie 1000 metrów odpadła już w ćwierćfinale, a na dystansie 500 m dotarła do półfinału. Była również dziewiąta w wieloboju, gdzie rywalizowała z seniorkami.