Marszałek sponsorem sportu

Ponad dwa miliony złotych dotacji na wsparcie sportu i kultury fizycznej w naszym regionie rozdysponował zarząd województwa
Wcześniej ponad 1 mln zł na pierwsze półrocze rozdzieliły władze miasta na sport kwalifikowany. Podobną kwotę przyznano również na sport dziecięcy i młodzieżowy oraz na prowadzenie zajęć sportowo-rekreacyjnych dla osób niepełnosprawnych.

Teraz pieniądze, po zapoznaniu się z wynikami otwartego konkursu ofert, rozdzielił marszałek Jarosław Dworzański. Rozdysponowane przez zarząd województwa kwoty będą przeznaczone zarówno na organizację różnych zgrupowań dla sportowców, jak też na zorganizowanie w naszym regionie zawodów sportowych oraz wsparcie sportu szkolnego. Ogólnie z dotacji skorzysta kilkadziesiąt organizacji, np. Podlaska Federacja Sportu otrzyma 600 tys. zł m.in. na udział młodzieży z naszego województwa w zawodach i szkoleniach na szczeblu regionalnym i ogólnopolskim w koszykówce, lekkiej atletyce, kolarstwie, badmintonie, boksie, karate. Z kolei Podlaski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy dostanie 260 tys. zł na zorganizowanie igrzysk dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjady i licealiady. Z dotacji skorzysta też m.in. Podlaskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych, które otrzyma 190 tys. zł, a Akademicki Związek Sportowy - 22,5 tys. zł. Natomiast Podlaskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych "Start" może liczyć na kwotę rzędu 40 tys. zł. Pieniądze trafią też m.in. na konta Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Podlaskiego (95 tys. zł) czy też Suwalskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego (20 tys. zł).