Wyniki i tabele po sportowym weekendzie

FUTSAL

Ekstraklasa. 12. kolejka: GKS Jachym Tychy - Pogoń 04 Szczecin 2-1 (bramka dla Pogoni 04 - Robert Sikorski), PA Nova - Gwiazda 3-2, Hurtap - Red Devils 3-1, Clearex - Gaszyńscy 1-0, Jango - Grembach 7-5, Akademia - Kupczyk 3-3.

1. Jango Katowice123048-27
2. Hurtap Łęczyca122539-26
3. Akademia Pniewy122448-31
4. PA Nova Gliwice122353-28
5. Kupczyk Kraków122248-41
6. GKS Tychy121942-42
7. Clearex Chorzów121938-33
8. Gaszyńscy Kraków121134-45
9. Grembach Zgierz12841-56
10. Pogoń 04 Szczecin12828-44
11. Gwiazda Ruda Śląska12627-52
12. Red Devils Chojnice12620-41
I liga mężczyzn. 13. kolejka: Marwit - Polonia Piłka Szczecin 10:2 (4:1), KS - Tacho 2:3, MOKS - KS 1920 3:2, Copacabana - TPH 4:4.

1. Marwit Zławieś Wielka123260-19
2. Tacho Toruń122960-24
3. TPH Polkowice122583-35
4. KS Gniezno121950-35
5. Copacabana Gdańsk121954-48
6. AZS Warszawa121936-31
7. MOKS Białystok121742-48
8. Kanglida Gorzów111237-61
9. KS 1920 Mosina12723-56
10. Polonia Piłka Szczecin12731-72
11. Stollar Suwałki11334-81
Zespół Kanglidy wycofał się z rozgrywek.

KOSZYKÓWKA

Ekstraklasa mężczyzn. 23. kolejka: Polonia Warszawa - AZS Koszalin 71:92, Znicz - Prokom 84:90, Anwil - Basket K. 79:81, Stal - Turów 72:55. Tabela według współczynnika zwycięstw do rozegranych spotkań.

1. Prokom Sopot1814-40.778
2. Polpharma Starogard1813-50.722
3. Kotwica Kołobrzeg1913-60.684
4. Anwil Włocławek2013-70.650
5. Polonia Warszawa2012-80.600
6. Turów Zgorzelec2011-90.550
7. AZS Koszalin2011-90.550
8. Czarni Słupsk189-90.500
9. Stal Ostrów198-110.421
10. Basket Kwidzyn208-120.400
11. Sportino Inowrocław197-120.368
12. Znicz Jarosław196-130.316
13. Górnik Wałbrzych195-140.263
14. Basket Poznań215-160.238
II liga mężczyzn. 16. kolejka: AZS Radex Szczecin - Spójnia Stargard 63:54. Kwarty: 22:11, 16:10, 11:12, 14:19. AZS: Majcherek 20 (3), Biela 15 (1), Sudowski 10 (2), Podgalski 8, Mrożek 0 - Karaś 6, Pytyś 4, Kwietniewski 0, Łukomski 0. Spójnia: Grudziński 7, Piechucki 7 (1), Soczewski 6, Mazur 4 (1), Zarzeczny 3 (1) - Koszuta 10, Grzegorzewski 7 (1), Trypuć 5 (1), Molenda 3, Terlikowski 2, Polowy. Pogoń - SMS 100:65, Tarnovia - Tytan 75:65. Pozostałe spotkania odwołane. Tabela według współczynnika zwycięstw do rozegranych spotkań.

1. Spójnia Stargard1412-20.857
2. Tarnovia Tarnowo1411-30.786
3. AZS Opole1411-30.786
4. AZS Radex Szczecin1511-40,733
5. Open Basket Pleszew149-50.643
6. Pogoń Prudnik159-60.600
7. MMKS Rybnik148-60.571
8. AZS Poznań147-70.500
9. Tytan Częstochowa156-90.400
10. Doral Nysa Kłodzko144-100.286
11. Śląsk Wrocław144-100.286
12. VB Siechnice141-130.071
13. SMS Wrocław150-150.000
SIATKÓWKA

I liga kobiet. 16. kolejka: Piast Szczecin - Wisła Kraków 3:0. Sety: 25:18, 25:18, 25:17. Piast: Szymańska, Rzenno, Szydełko, Sachmacińska, Sikora, Chojnacka oraz Siwka (libero) - Archangielska. Chemik Police - Budowlani Łódź 2:3. Sety: 25:22, 17:25, 21:25, 25:23, 14:16. Chemik: Ciesielska, Bury, Wellna, Raczyńska, Soter, Kwiatkowska oraz Ostrowska (libero) - Matusz, Pomykacz, Bryczkowska. Remagum - AZS 3:2, Budowlani T. - SMS 3:1, KSZO - TPS 1:3.

1. Budowlani Łódź153742:15
2. Sokół Chorzów143235:16
3. Piast Szczecin142532:23
4. Budowlani Toruń152529:25
5. TPS Rumia152531:29
6. Chemik Police142326:26
7. Remagum Mysłowice152029:32
8. Wisła Kraków141522:34
9. SMS Sosnowiec141322:36
10. AZS Poznań141220:36
11. KSZO Ostrowiec141022:38
II liga kobiet. 16. kolejka: SMS Police - Gedania Gdańsk 1:3. Sety: 26:24, 18:25, 19:25, 23:25. RSMS: Białas, Otmianowska, A. Warzecha, Popielska, Grejman, E. Warzecha oraz Mażul (libero) - Porzezińska, Iwaniak, Koziara. ChTPS - Trefl 0:3, Pałac II - Nafta II 3:2, Zawisza - Skarpa 3:0, Alpat - Czarni 0:3.

1. Trefl Gdynia164647:6
2. ChTPS Chodzież163639:19
3. Pałac II Bydgoszcz163443:25
4. Czarni Słupsk163034:23
5. Gedania Gdańsk173035:32
6. Zawisza Sulechów162733:27
7. Nafta II Piła171824:36
8. Alpat Gdynia16915:42
9. SMS Police16715:45
10. Skarpa Toruń16616:46
II liga mężczyzn. 16. kolejka: Joker Piła - Morze Bałtyk Szczecin 3:2. Sety: 25:22, 22:25, 18:25, 25:20, 15:12. Morze: Kwaśniak, Sylla, Glinka, Markiewicz, Milczarek, Kulikowski oraz Ł. Cichosz - T. Cichosz, Jakowczyk, Nowocień. AZS ZG - Cuprum 3:0, Olimpia - AZS P. 3:2, Krispol - Orion 2:3, Victoria - MDK 3:0.

1. Joker Piła163740:20
2. Morze Bałtyk Szczecin163235:26
3. Orion Sulechów163036:26
4. AZS Zielona Góra162935:26
5. Victoria Wałbrzych162733:28
6. AZS Poznań162533:31
7. Olimpia Sulęcin162332:31
8. Cuprum Lubin161527:41
9. MDK Trzcianka161320:40
10. Krispol Września16921:43
PIŁKA RĘCZNA

Ekstraklasa kobiet. 18. kolejka: MKS Jelenia Góra - Politechnika Koszalin 38:37 (18:19). Politechnika: Kwiecień, Morawiec - Jarzyna 11, Szafulska 9, Szostakowska 4, Serwa 3, Zienkiewicz-Janikowska 3, Dworaczyk 3, Goraj 2, Chmiel 2, Zaniewska 0, Kobyłecka 0, Cieśla 0, Czekaj 0. Zgoda - Piotrcovia 32:18, Zagłębie - AZS G. 10:0 (walkower), SPR - Ruch 32:15, Łączpol - Słupia 34:16, Start - AZS W. 38:25.

1. SPR Lublin1836640-424
2. Piotrcovia Piotrków1829508-423
3. Zagłębie Lubin1827553-424
4. Łączpol Gdynia1823547-470
5. Politechnika Koszalin1822473-477
6. Zgoda Ruda Śląska1822500-456
7. Start Elbląg1819541-515
8. MKS Jelenia Góra1815536-574
9. AZS Gdańsk1811452-489
10. Słupia Słupsk186408-561
11. Ruch Chorzów186401-484
12. AZS Warszawa180414-676
I liga kobiet. 13. kolejka: AZS II Warszawa - Pogoń Handball Szczecin 23:25 (12:15). PH: Yilmaz, Baranowska - Kicińska 8, Gryglicka 5, Słowik 4, Dyszewska 2, Cińcio 1, Kucharska 1, Dutkowska 1, Stefanowicz 1, Szymańska 1, Szymczak 0, Trzebińska 0. AZS P. - Jedynka 21:30, AZS W. - MKS II 23:20.

1. AZS Wrocław1324357-234
2. MKS II Jelenia Góra1318322-305
3. Pogoń Handball Szczecin1316344-292
4. Sambor Tczew1211305-309
5. MTS Kwidzyn1210313-322
6. Jedynka Oborniki139323-369
7. AZS II Warszawa137304-367
8. AZS Poznań137287-356
I liga mężczyzn. 12. kolejka: Nielba Wągrowiec - Pogoń Handball Szczecin 33:29 (13:14). PH: Wężyk, Śrudka - Krupa 11, P. Biały 6, Hofman 5, Wolski 3, Czernyszow 3, Rojek 1, Smuniewski 0, Marcinkian 0, Zaremba 0, Misiak 0, Guzek 0, Nowe 0. Śląsk - Sokół 36:22, Ostrovia - Warszawianka 25:33, Techtrans - Jurand 29:37.

1. Nielba Wągrowiec1224403-312
2. Śląsk Wrocław1222357-263
3. Warszawianka Warszawa1216348-319
4. Grunwald Poznań1114336-310
5. Techtrans Elbląg1214326-329
6. AZS Warszawa1112324-323
7. Ostrovia Ostrów1210330-360
8. Jurand Ciechanów1210341-351
9. Sokół Kościerzyna126321-337
10. SMS Gdańsk115326-389
11. Wolsztyniak Wolsztyn115253-300
12. Pogoń Handball Szczecin122285-367
II liga mężczyzn. 10. kolejka: Sambor Tczew - Gwardia Koszalin 35:29. Gwardia: Marcisz - Kiciński 10, Koszykowski 5, Marzec 4, Jakutowicz 3, Kamiński 2, Stasiuk 2, Paszkowski 2, Goerig 1, Czerwiński 0, Laskowski 0. Szczypiorniak Olsztyn - Energetyk Gryfino 22:30 (8:12). Energetyk: Fornal - Galus 8, Matoszko 7, Tołyż 4, Stanisławek 3, Adamczewski 3, Bartnik 2, Krzyżanowski 2, Wojciechowski 1, Palto 0. Sokół - MKS 45:13, AZS B. - MMTS II 40:36, AZS G. - Pomezania 22:42.

1. Sokół Gdańsk1018319-240
2. Energetyk Gryfino1016311-256
3. AZS Bydgoszcz1014335-289
4. Pomezania Malbork1013324-286
5. Sambor Tczew1011300-289
6. Gwardia Koszalin1010300-308
7. MMTS II Kwidzyn107292-289
8. Szczypiorniak Olsztyn106233-281
9. MKS Grudziądz105273-346
10. AZS Gdańsk100212-315