Wygrana Startu w Limanowej

W niedzielnym spotkaniu wyjazdowym 16. kolejki II ligi koszykarzy zespół Startu pewnie pokonał 99:69 MKS Limanowa. Lublinianie wciąż zasiadają na fotelu lidera.

Losy meczu rozgrywanego w hali Zespołu Szkół Samorządowych rozstrzygnęły się już w pierwszych minutach. Koszykarze z Lublina już na początku spotkania chcieli pokazać, że nie przez przypadek przewodzą ligowej stawce. Start szybko objął prowadzenie 13:0. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 26:9 na korzyść lublinian. - Mecz od samego początku toczył się pod nasze dyktando - przyznał szkoleniowiec Startu Piotr Karolak. - Jestem bardzo zadowolony, że chłopcy byli tak skoncentrowani jak podczas spotkania w Rudzie Śląskiej. Uważnie zagraliśmy w obronie i szybko w kontrataku. Moi zawodnicy zrozumieli, że jeśli od pierwszych minut gra się na wysokim poziomie, to później jest mniej nerwowo. Szybko zniechęciliśmy przeciwnika - dodał.

Kolejne kwarty, choć wygrane przez lubelski zespół, nie były już tak jednostronne. Jednak przewaga wypracowana w pierwszych dziesięciu minutach pozwoliła graczom Startu grać na luzie. - Pozwoliłem zagrać wszystkim zawodnikom. Cały zespół rozegrał bardzo udane zawody. Wysoką dyspozycję podtrzymali Michał Sikora, Bartek Borkowski i Michał Samborski - zakończył Karolak. Warto odnotować powrót po kontuzji Artura Bidyńskiego, który w Limanowej zapisał na swoje konto 9 punktów.

Za tydzień, 31 stycznia Start we własnej hali podejmować będzie silny Basket Kraków.

Limanowa 69

Start 99

Kwarty: 9:26, 21:26, 19:20, 20:27

Limanowa: Wasilewski 11, Kwadrans 9, Horwat 6, P. Kwadrans 4, Stecko 3 oraz Bychawski 12, Rykała 11, Włodarczyk 6, Ł. Kwadrans 3, Kindlik 2, Olczyk 1, Hasior

Start: Samborski 21, Sikora 18, Borkowski 15, Król 11, Rak 9 oraz Bidyński 9, Zduniak 8, Repeć 4, D. Myśliwiec 3, A. Myśliwiec 1, Karczewski, Pawelec