Za tydzień egzamin z Liderem

Zawodniczki pierwszoligowego Kadusa odniosły kolejne wysokie zwycięstwo. Tym razem pokonały 74:45 Kotwicę 2013 Kołobrzeg

Imponująca, niemal trzydziestopunktowa wygrana to zasługa głównie bardzo wyrównanej postawy podopiecznych trenera Adama Ziemińskiego. Skoncentrowane bydgoszczanki już na początku spotkania pokazały, że to one będą rozdawać karty. Dobra obrona Kadusa sprawiła, że rywalki miały olbrzymie kłopoty ze skutecznością. Znów nie zawiodły zbierające, a zwłaszcza Ewa Borys i Magdalena Myśków. Niestety, ta ostatnia doznała poważnej kontuzji w ostatniej kwarcie. Po zderzeniu z jedną z zawodniczek Kotwicy Myśków upadła na parkiet, w konsekwencji czego wypadł jej staw barkowy. - Oby to nie było nic poważnego, bo wyglądało to wszystko bardzo groźnie. Bardzo cieszę się z tak wysokiego zwycięstwa mojego zespołu. Mówiąc szczerze nie mieliśmy większych problemów z grą, dlatego więcej niż zwykle grały zmienniczki - podkreśla Ziemiński. Rywalki ani przez moment nie zagroziły Kadusowi, który z kazdą minutą systematycznie powiększał swoje prowadzenie. Mocną stroną gospodarzy była wysoka skuteczność.

W następnej kolejce bydgoszczanki zmierzą się na wyjeździe z Liderem Pruszków.

Kadus Bydgoszcz - Kotwica 2013 Kołobrzeg 74:45 (21:11, 15:12, 14:10, 24:12)

Kadus: Kaja 15, Borys 12, Hołownia 9, Kostencka-Janik 8 (1), Mar. Myśków 7, Klomfas 4, Rezler 4, Płóciennik 4, Talarczyk 3 (1), Mag. Myśków 3, Płaczkiewicz 3 (1), Parus 2

Pozostałe wyniki:

Lider Pruszków - VBW Gdynia 72:48, Arcus SMS Łomianki - AZS UG Gdańsk 65:43, KS Piaseczno - Żyrardowianka Żyrardów 87:96